4 Temmuz 2022 - Hoş geldiniz

ERDOĞAN’IN HEDEFİ ”ALTILI MASA”: BU UZLAŞMA OLMAYACAK

Ana Sayfa » GÜNCEL » ERDOĞAN’IN HEDEFİ ”ALTILI MASA”: BU UZLAŞMA OLMAYACAK

Eklenme : 20.04.2022 - 12:50

ERDOĞAN’IN HEDEFİ ”ALTILI MASA”: BU UZLAŞMA OLMAYACAK

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulundu.

Konuşmasının başında Bursa’da yaşanan saldırıya değinen Erdoğan, “Bursa’da terör saldırısında şehit olan İnfaz Koruma Memurumuza Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. Terör eylemini gerçekleştirenlerle ilgili gerekli çalışmalar yapılıyor. Yakın zamanda failler ele geçirilecektir” dedi.

6 PARTİ HEDEFTE

Cumhuriyet’te yer aslan habere göre CHP ve İYİ Parti’nin de aralarında bulunduğu 6 muhalefet partisinin ‘Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem’ çalışmasını hedef alan Erdoğan, “Masada hangi kirli pazarlıkların döndüğünü gayet iyi biliyor. Bu uzlaşmanın olamayacağını, insanımız çok iyi biliyor” ifadelerini kullandı.

“Sürekli kavga eden, birbirlerine çelme takan, kapris ve kumpas peşinde koşan 28 Şubat ittifakı, bırakın 2023 seçimlerini, Allah’ın izniyle 2023’ü bile göremeyeceklerdir” diyen AKP’li Cumhurbaşkanı, partisinden kopanlara da  “Gelin saflarımızı sıklaştıralım, kavlimizi yenileyelim, ahdimizi tazeleyelim” çağrısı yaptı.

İSRAİL’E TEPKİ

Erdoğan, İsrail güçlerinin Filistinlilere yönelik saldırılarına da tepki gösterdi. “Mescid-i Aksa’nın mahremiyetine yönelik yeni saldırılar sebebiyle yüreklerimiz bir kez daha dağlandı. İsrail’den görüştüğümüz her yetkiliye Kudüs hassasiyetimizi söyledik” diyen Erdoğan, “İsrail’le attığımız adımlar başkadır, Kudüs davamız başkadır” ifadesini kullandı.

PENÇE-KİLİT OPERASYONU

Erdoğan, TSK’nin Kuzey Irak’ta devam ettirdiği operasyona ilişkin şu açıklamarı yaptı:

“TSK, terör örgütünün Irak’ın kuzeyinde işgal altında tuttuğu bölgeyi temizlemeye yönelik harekatını yeniledi. Terör örgütünün saldırılarına karşı üslenme bölgelerine yönelik kapsamlı bir operasyon başlatıldı. Şehit olan iki kahraman askerimize Allah’tan rahmet diliyorum.

Amacımız hem Irak topraklarını terör örgütünden arındırmak, hem de ülkemizin sınır güvenliğini garanti altına almaktır. Irak hükümetiyle işbirliği içinde yürüttüğümüz bu harekatta askerlerimize başarılar diliyorum.

Türkiye’nin kimsenin topraklarında gözü bulunmadığının, tek amacın sınırlarının güvenliğini ve komşu ülkelerde istikrar sağlanmasını olduğunu ifade etmek istiyorum.”

“HDP’NİN VARLIK SEBEBİ ORTADAN KALKACAK”

AKP’li Cumhurbaşkanı, HDP’ye yönelik de “Bu süreçte HDP gerçek anlamda siyasi parti olmadığını bir kez daha ispatlamıştır. 28 Şubat ittifakının gizli ortağının yularının Kandil’in elinde olduğunu gösteren bu tavrının takdirini milletimize bırakıyorum. Yakında Kandil diye bir yer kalmayınca bu partinin de varlık sebebi ortadan kalkacaktır” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları