22 Ocak 2021 - Hoş geldiniz

ERDOĞAN’IN HEDEFİNDE YİNE MARKETLER VARDI: BUNUN ADI TİCARET DEĞİL TEFECİLİK.

Ana Sayfa » GÜNCEL » ERDOĞAN’IN HEDEFİNDE YİNE MARKETLER VARDI: BUNUN ADI TİCARET DEĞİL TEFECİLİK.

Eklenme : 26.01.2019 - 18:01

ERDOĞAN’IN HEDEFİNDE YİNE MARKETLER VARDI: BUNUN ADI TİCARET DEĞİL TEFECİLİK.

Gaziantep’te düzenlenen AK Parti aday tanıtım toplantısına katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı açıklamada, ” Marketlere bakıyoruz. Çarşı pazarda marketlerde fiyatlar üreticiden alındıktan sonra tırmandırılıyor. Bunun adı ticaret değil bunun adı fırsatçılık, tefecilik hatta ülkeye ve millete ihanettir” ifadelerini kullandı.

Erdoğan’ın burada yaptığı konuşmadan öne çıkanlar şöyle:

“Ülkemizin huzurunu bozmak için çırpınanlara itimat etmeyen Gaziantepli kardeşlerime şükranlarımı sunuyorum. Şimdiden 31 Mart’ın müjdesini görüyorum. Cumhur İttifakı ile kurduğumuz gönül birliğine özellikle sahip çıkacağız. Gaziantep Havalimanı’nın yolcu sayısı geçtiğimiz yıl 2.6 milyon kişiye ulaştı. Bay Kemal bizim icraatlarımızın ulaştığı yere senin hayallerin ulaşamaz.

Biz burada huzur ve güven içinde yaşarken, yanı başımızdaki kardeşlerimizi zalimlerin insafına, bombalarına, varil bombalarına bırakamayız. Bunu kimi zaman göstere göstere, kimi zaman da sessizce yaparız. Ama mutlaka elimizden gelen gayreti ortaya koyarız ve bir gece ansızın gider, gereğini yaparız.

Coğrafyamızla hiçbir tarihi, insani ilişkisi olmayanlar 12 bin kilometreden gelip Suriye’de cirit atarken biz elimiz kolumuz bağlı mı duracağız? Türkiye’yi buradan uzak tutmak isteyenlerin derdi, Suriye halkını özgürlüğe kavuşturmak değil, tam tersine bataklığı derinleştirmektir.

Türkiye’nin burada ne işi var diyorlar. 1998 yılında ‘baba Esed’ ile Türkiye Adana Mutabakatı anlaşmasını imzaladı. 2001’de bu aynı şekilde yenilenmiş yola devam edilmiştir. Bu daha sonra aynı kararlılıkla hükmünü icra etmektedir.

Son 2 yılda yaklaşık 8 bin IŞİD mensubunu gözaltına aldık, bunlardan 2 bin 300’den fazlasını tutukladık.

‘GEREKTİĞİNDE ASKERİ HAREKATLARDAN KAÇINMAYACAĞIMIZI GÖSTERDİK’

İnşallah Suriye’de güvenli hale getirdiğimiz bölgelerle yükü hafifleteceğiz. Fırat’ın doğusunda teröristlerden arındırdığımızda milyonlarca kardeşimiz evlerine dönebilecek. İdlib’de Rusya ile müdahale yapmasaydık yüzbinlerce kişi ülkemize gelecekti. Gerektiğinde askeri harekatlardan kaçınmayacağımızı gösterdik. Hala süren diplomatik süreçlerin sonucunu bekliyoruz. Oldu oldu, olmadı bir gece ansızın oralardayız.

‘DOLAR DÜŞTÜ MÜ DÜŞTÜ’

Dolar düştü mü düştü, borsa yükseldi mi? Bak 100 bini yakaladı. Benim burada bir ricam var. Marketlere bakıyoruz. Çarşı pazarda marketlerde fiyatlar üreticiden alındıktan sonra tırmandırılıyor. Bunun adı ticaret değil bunun adı fırsatçılık, tefecilik hatta ülkeye ve millete ihanettir. Bazıları serbest piyasa diyor ama serbest piyasa başka bir şey.” Sputnik

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları