18 Mayıs 2022 - Hoş geldiniz

ERDOĞAN’IN ”İBB YARGI ÖNÜNDE HESAP VERECEK” AÇIKLAMASINA İMAMOĞLU’NDAN YANIT: ”TERÖRİST YAKALAMA İŞİNİ DE BİZE HAVALE ETMİŞ”

Ana Sayfa » GÜNCEL » ERDOĞAN’IN ”İBB YARGI ÖNÜNDE HESAP VERECEK” AÇIKLAMASINA İMAMOĞLU’NDAN YANIT: ”TERÖRİST YAKALAMA İŞİNİ DE BİZE HAVALE ETMİŞ”

Eklenme : 30.04.2022 - 17:52

ERDOĞAN’IN ”İBB YARGI ÖNÜNDE HESAP VERECEK” AÇIKLAMASINA İMAMOĞLU’NDAN YANIT: ”TERÖRİST YAKALAMA İŞİNİ DE BİZE HAVALE ETMİŞ”

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, İBB’yi hedef alan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yanıt verdi. İmamoğlu, “Cumhurbaşkanı, hükümetinin sorumluluğundaki ‘terörist yakalama’ işini de bize havale etmiş. İBB’ye güveni için kendisine teşekkürler” dedi.

Erdoğan Suudi Arabistan dönüşü yaptığı açıklamada “İstanbul Büyükşehir Belediyesinin bunun hesabını vermesi lazım. Neden böyle bir teröristi istihdam ettiği, neden teröristlerin müracaat ettiği kapı olduğu ve neden onlara mali imkanlar sağlandığı sorularının cevabının verilmesi lazım. Elbette seçim öncesi verilmiş sözler var. PKK’nın uzantısı konumundaki partiye verilen sözler var. Bundan sonraki süreç de tabii özellikle yargının sürecidir. Yargı da zaten gereğini yapacaktır, ben öyle inanıyorum, öyle de olması lazım. Zira, Türkiye bir hukuk devletidir. Bu hukuk devletinde de devletin kurumlarının içerisinde bu tür teröristlerin iş bulması ve bu teröristlerin oralarda belli makamları elde etmeleri asla kabul edilemez. Yani siz bir taraftan günahsız birçok insanı kapının önüne koyacaksınız, öbür taraftan da boşalan yerlere bu teröristleri alıp yerleştireceksiniz. İlla boşalan yere de gerek yok, icabında bunlara zaten yer hazırlanabiliyor. Şu an itibarıyla İstanbul Büyükşehir Belediyesi de eminim yargı önünde bunun hesabını verecektir.” demişti.

‘İBB TÜM YASAL UYGULAMALARI GERÇEKLEŞTİRİYOR’

İmamoğlu, sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunarak Erdoğan’a yanıt verdi. “Cumhurbaşkanı, hükümetinin sorumluluğundaki ‘terörist yakalama’ işini de bize havale etmiş. İBB’ye güveni için kendisine teşekkürler” diyen İmamoğlu, “Sayın Cumhurbaşkanı; Terör örgütü üyesi, şüphelisi vb suçluları yakalama görevi devletin kolluk güçlerinindir, İBB’nin değil. İBB işe alımlarda tüm yasal uygulamaları gerçekleştiriyor” dedi.

‘TERÖRİST YAKALAMA İŞİNİ BİZE VERMİŞ’

İmamoğlu’nun açıklamaları şöyle: “Cumhurbaşkanı’nın İBB’ye yönelik suçlamalarını dinledim. Belli ki yapamadıkları metroları yapmak, altyapı yatırımlarını tamamlamak yetmemiş. Cumhurbaşkanı, hükümetinin sorumluluğundaki “terörist yakalama” işini de bize havale etmiş. İBB’ye güveni için kendisine teşekkürler. Sayın Cumhurbaşkanı; Terör örgütü üyesi, şüphelisi vb suçluları yakalama görevi devletin kolluk güçlerinindir, İBB’nin değil. İBB işe alımlarda tüm yasal uygulamaları gerçekleştiriyor.

Önce “terörist” yakalamak için neden 8 gün beklenip şov yaparak yakalama yapıldığının izahını isteyin. Ardından da tıpkı MOBESE servisi gibi bu görüntülerin de Emniyet’ten yandaş gazetecilere nasıl servis edildiğini sorgulayın. Maşallah yani baksanıza İstanbul emniyeti, haber ajanslarına rakip olmuş. Yargının asıl işi günü geldiğinde bu konular olacaktır. Allahım mübarek Ramazan ayında bizleri iftiralardan ve iftiracılardan koru.”

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları