ERDOĞAN’IN SOKAK TEHDİDİNE KILIÇDAROĞLU 24 HAZİRAN ÖNCESİ BİR CÜMLEYLE YANIT VERDİ: ”BİR SÜRÜ KANALIN VAR, GEL ORADA KONUŞALIM.”

Ana Sayfa » GÜNCEL » ERDOĞAN’IN SOKAK TEHDİDİNE KILIÇDAROĞLU 24 HAZİRAN ÖNCESİ BİR CÜMLEYLE YANIT VERDİ: ”BİR SÜRÜ KANALIN VAR, GEL ORADA KONUŞALIM.”

18.12.2018 - 13:59

ERDOĞAN’IN SOKAK TEHDİDİNE KILIÇDAROĞLU 24 HAZİRAN ÖNCESİ BİR CÜMLEYLE YANIT VERDİ: ”BİR SÜRÜ KANALIN VAR, GEL ORADA KONUŞALIM.”

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Parti Meclisi toplantısında açıklamalarda bulundu.

Gerçekten de samimi olarak söylüyorum mutfaklarda yangın var. insanlar geçinemiyorlar, insanlar bu yükü iliklerine kadar hissediyorlar

Sorunu çözmesi gerekenler bütün bu sorunlara duyarsız kalmaya devam ediyorlar. 100 günlük program açıklamışlardı, maddelerden birisi devletten nasıl tasarruf yapılacağını araştıracağız diye komisyon kurma idi. Çağırın bir ev kadınını anlatsın size demiştim. Bürokraside bir kural vardır, bir sorunu unutturmak istiyorsanız komisyon kurarsınız.

Saray ortada oradan başla kardeşim.

Düşünün rahmetli Ecevit başbakan iken bir yazarkasa atıldı ortalık birbirine girdi. Şimdi bir insan meclisin çatısına çıkıyor, biri kendini yakıyor. Sessizlik sürüyor
Herkes borç batağında. Yüzbinlerce kişi kredi kartlarına takla attırarak hayatını sürdürmeye çalışıyor. İşçi, memur, emekli borç batağında bu kadar mı devlet de borç batağında. Samimiyetle söylüyorum Türkiye ekonomi yönetiminde bağımsızlığını yitirmiştir. Londra’da bir avuç tefeci karar alıyor, burada yönetiliyor.

Ben halkın yüzüne nasıl baktıklarını merak ediyorum. Vatandaşa ne söylüyorlar bunlar. Vatandaşımızın da bunu sorgulaması lazım. 16 yıldır ne istediysen verdik, sen bana ne verdin demesi lazım.

Parlamentoda bütçe görüşmeleri var. Herkes beklenti içine girer, bütçe görüşmelerinden alacağı payı bekler. 81 milyon vergi ödüyor. O toplanan paralar nasıl bölüşülecek diye düşünür vatandaş. Ama bakın bu bütçe ile ilgili bir beklenti yok. Sessizlik hakim

Vatandaş biliyor ki yine bütçe faize gidecek. 2019’da ödenen faiz 117 milyar lira

O nedenle bu bütçeye onay vermek, harama ve günaha ortak olmaktır. Bu kadar faizi hangi gerekçeyle veriyorsunuz. Kötü yönettiniz, götürdünüz tefecilere verdiniz. Bütçe Saray’a sarayın beslemelerine, tefeciye, rantçıya yarıyor.

Hepsinin bir eli yağda, bir eli balda. Sanıyorlar ki her evde huzur var. Sanıyorlar ki her baba çocuğuna harçlık veriyorlar.

Biliyorsunuz bir dönem dolarları bozdurun çağrısı yaptılar. Bir muhalefet partisi onay verdi. Şimdi çıktılar dövizle tahvil ithal ettiler. Kendi vatandaşına dövizle tahvil satıyorsun. Bunların yüzünden

Daha acı olanı yabancılar için tahvil çıkarıyorsunuz döviz endeksli, TC vatandaşları için tahvil çıkarıyorsunuz o da döviz endeksli. Ama yabancıya verilen faiz daha yüksek. Tam bir garabet.

Yabancıya verilen faiz oranı dolarda yüzde 7,50 TC için yüzde 4

Bunlar kendi vatandaşına ihanet ediyor. Yabancıya vereceksin, vatandaşına vermeyeceksin. Bütün dünyaya ‘Benim paramın değeri yok’ mesajı vereceksin.

Bütün bu sorunları açık yüreklilikle dile getiren parti biziz. Parlamentoda da dışında da, STK ziyaretlerinde de Türkiye’nin en güncel sorularını samimi ve bilgiye dayalı olarak aktarıyruz. Evet bu ülkenin sorunları var ama umutsuz değiliz. Sorunlar var ama biz sorunların çözümünü biliyoruz.

Biz kriz çözümü için 13 maddeyi kamuoyu ile paylaştık. Bir Allah’ın kulu çıkıp bu 13 maddeden bir tanesi için eleştiri yapan olmadı.Bütçe görüşmelerinde açıkladım, CHP’li belediyelerde asgari ücret net 2200 lira olacak, Ocak’tan itibaren. Yeni belediyelerde de Ocak’tan itibaren doğan farkı ödeyeceğiz.

Hiçbir işçinin işine son vermeyeceğiz. Ben bütün işçilere namus sözü veriyorum. Kazandığımız bir belediyede bir başkan haksız bir şekilde işine son verirse glesin beni bulsun.

1 milyon 800 bin kişi asgari ücretin de altında çalışıyor. Çoğu inşaat işçisi, yılın 4 ayı iş yapıp sonrasında geçinmeye çalışırlar. Çiftçinin 154 milyar 850 milyon lira AKP iktidarından alacağı var.Her çiftçinin de kendi alacağını talep etme hakkı var.

Bütün bunları kim yapıyor. Dış güçler mi yapıyor? O zaman bu yöneticeler dış güçlerin kontrolünde mi? Bir devlette bir yönetici kendi damadına devletin hazinesi teslim eder mi?

Konuşurken bir izleyin, tam bir kibir abidesi. Sırıtırak, insanları aşağı görerek konuşuyor. Hayatında yoksulluk nedir, açılk nedir bilmedi bu kişi devletin hazinesini teslim ediyorsunuz.”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Esenler’de yaptığı konuşmada CHP liderine “Sen eğer Gezi olaylarındaki gibi bir şeyler yapmaya tevessül edersen, o televizyon ekranında kendini bilmez, haddini bilmez birilerinin sokağa davet etmesi ile iş yapacağını zannediyorsan, bilesin ki bu millet 15 Temmuz’da FETÖ’cülere ve uşaklarına nasıl bu meydanları dar ettiyse, yine dar ederiz bunu böyle bilesin.” demişti.

Erdoğan’ın sokak tehditlerine tepkiler büyürken, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a yanıt geldi.

Erdoğan kalkmış sokaklara çıkarsanız şunu yaparım, bunu yaparım. Sayın Erdoğan ben zaten sokaktayım, ben vatandaşlardan birisiyim. Sen bir kibir abidesisin

Vatandaş nerede sen nerede. Ben sokağa çıkarım vatandaşla konuşurum, el sıkışırım ama sen 3 bin kişi olmadan sokağa çıkamazsın. Sokağa çıkarsan seni yaşatmam diyor, sen kimsin de beni yaşatmıyorsun. Kendini ne sanıyorsun

Gel oturup konuşalım, bir sürü kanalın var orada konuşalım. Kim vatandaştan yana.

Halkından kopuk kilosu 4 bin liralık çay içen, efulilerle beslenen bir adam bana diyor ki sokağa çıkma. Ya ben onları yesem zaten sokağa çıkamam, vatandaş bana tepki gösterir. Ben sokağa çıkamam, vatandaşın yüzüne bakamam.

“VATANDAŞINI SÖMÜREN SOKAĞA ÇIKAMAZ”

Ben senin yaşamını asla kabul etmem, kendime de halkıma da hakaret sayarım. Toplayacaksın milleti veryansın Kılıçdaroğlu. Neymiş ekonomiyi, işsizliği, yoksulluğu millet düşünmesin diye

Dilin şişecek kardeşim sana cevap vermeyeceğim, dilin şişecek. Ben bildiğimden şaşmayacağım haktan hukuktan yana olacağım.

Sen 81 milyonun ödediği vergiyi bir avuç tefeciye ödüyorsun. Vatandaşını sömüren insan tabi ki sokağa çıkamaz. Kaynak Gerçek Gündem

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :