22 Ocak 2021 - Hoş geldiniz

EREN ERDEM YENİDEN TUTUKLANDI. KILIÇDAROĞLU’NDAN KARARA SERT TEPKİ..

Ana Sayfa » GÜNCEL » EREN ERDEM YENİDEN TUTUKLANDI. KILIÇDAROĞLU’NDAN KARARA SERT TEPKİ..

Eklenme : 08.01.2019 - 17:17

EREN ERDEM YENİDEN TUTUKLANDI. KILIÇDAROĞLU’NDAN KARARA SERT TEPKİ..

24. Ağır Ceza Mahkemesi, CHP PM üyesi ve eski milletvekili Eren Erdem’in tutukluluğunun devamına karar verdi.

CHP PM üyesi ve eski milletvekili Eren Erdem, tahliye kararının ardından hakkında çıkarılan yakalama kararıyla yeniden tutuklanmasına itiraz için hakim karşısına çıktı.

24. Ağır Ceza Mahkemesi, Eren Erdem ve avukatlarını dinledikten sonra “tutukluluğa devam” kararı verdi. Eren Erdem tekrar tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Erdem’in sonraki duruşması 1 Mart tarihinde görülecek.

Bu arada Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada Erdem’in tutukluluk halinin devamına ilişkin alınan karara sert tepki gösterdi:

”Eren Erdem Parti Meclisi üyemiz. TAm bir kumpas mağduru. FETÖ’cü diye suçlandı. HAyatı boyunca FETÖ ile mücadele etti. Bir gizli tanığın ifadesi üzerine dava açıldı. Gizli tanık Eren beye yolladığı mesajda “Seni suçlarsam benim borçlarımı ödeyecekler” dedi. Erdem bunu açıkladı, mahkeme sen benim gizli tanığımı nasıl ifşa edersin diye de suçlandı. Eren Erdem dün serbest bırakıldı. Gece vakti mahkeme heyeti toplandı, çıkarılmadı. Aklım almıyor. Ne yaparlarsa yapsınlar her türlü mücadeleyi yapacağız. Sorun sadece Eren Erdem sorunu değil, Osman Kavala tam 434 gündür hücrede. İddianame yok ortada. Pek çok kişi benzer durumda.”

 

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları