ERGÜN AYDOĞAN MİTİNG MEYDANLARINDAN YAZIYOR

Ana Sayfa » GÜNCEL » ERGÜN AYDOĞAN MİTİNG MEYDANLARINDAN YAZIYOR

29.05.2018 - 10:58

ERGÜN AYDOĞAN MİTİNG MEYDANLARINDAN YAZIYOR

Meydanlara çıkmadı denilen Erdoğan meydanlara çıktı. Ama o eskisi gibi olan, beklenen heyecan, coşku meydanlarda yok. Meydanlar heyecansız, meydanlar ruhsuz, meydanlar umutsuz.

Nasıl olsun ki? 16 yıldır şu gök kubbede söylenmeyen ne kaldı ki… ancak tekrar var. Cek, cak var. Umuda dair bir şey yok. Bu seçim hem siyasal, hem sosyolojik olarak sürprizlere açık bir seçim. Devletin bütün olanakları, belediyelerin tüm imkanları seferber edilmesine, kentlerin bütün alanlarının Erdoğan’ın ‘dev’ posterleriyle donatılmasına… ilçelere, köylere belediye araçlarının seferber edilmesine… belediye ve kamu personellerinin Erdoğan mitinglerine katılım zorunlu kılınmasına rağmen; beklenen kalabalıklar yok. Öyle ki, gelenler erken ayrılmasın diye mitingler Balıkesir’de olduğu gibi statlarda yapılır hale geldi.

Mümkün olduğu kadar milletvekili arkadaşlarla Muharrem İnce’nin mitinglerini takip ediyoruz.

Yurdum insanı duyduğundan çok yaşadığına ve gördüğüne inanır. Mazot bidonlu, sütlü, çocuk bezli görseli bol Afyonkarahisr mitingi, heyecanı yüksek coşkulu bir mitingdi. Korkuluklarla çevrili alanın dışında dış çeperlerden izleyen, ilgiyle takip eden bir o kadar kalabalık vardı. Mitingi sonrası Afyonkarahisar’lılara sorduk; mitingi nasıl buldunuz? Herkesin ortak kanaati ‘Ramazan’ ayı olmasına rağmen katılımın yüksek olduğu ama en önemlisi ilgi ve coşkunun yüksekliği ve de bu ilgi yoğunluğunu Ecevit’in 1977 mitingine benzetenler ve kıyaslayanların çoğunlukta olmasıydı. Buradan da anlaşılan o ki; dipten, çokta yansımayan bir değişim dalgası yükseliyor.

Gelelim bizim güzel kentimiz Karesi Beyliği; Balıkesir’e…

 

 

ERGÜN AYDOĞAN’ın yazısının tamamını aşağıdaki linkte bulabilirsiniz.

MUHARREM İNCE’NİN MİTİNG MEYDANLARINDAN-AFYONKARAHİSAR VE BALIKESİR İZLENİMLERİ- ERGUN AYDOĞAN

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :