ERGUN AYDOĞAN YAZDI- AKP’DE KAVGA, ÇADIR KARIŞIYOR GİBİ

Ana Sayfa » GÜNCEL » ERGUN AYDOĞAN YAZDI- AKP’DE KAVGA, ÇADIR KARIŞIYOR GİBİ

02.07.2019 - 11:41

Ergun Aydoğan

Ergun Aydoğan

yazarın tüm yazıları
ERGUN AYDOĞAN YAZDI- AKP’DE KAVGA, ÇADIR KARIŞIYOR GİBİ

 

23 Haziran seçimlerinden sonra hiçbir şey eskisi gibi olmayacak, iktidar bloğu kazanırsa muhalefette, muhalefet bloğu kazanırsa, iktidar cenahında tartışmaların alevleneceğini, yeni oluşumların hız kazanacağını; kartların yeniden karılacağını yazdık. Dedik ki, Erdoğan İstanbul ısrarını sürdürürse Türkiye’yi yönetemez hale gelir. Süreç hızla oraya doğru ilerliyor.

Her derde deva olarak dünyada eşi benzeri görülmemiş ‘Türk tipi’ yönetim şekli ‘Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ ömrünü tamamladı bile! Sadece muhalefet değil, iktidar çevreleri bile bu sistemin arızalarını, yürümeyeceğini dile getirmeye başladı. Bu tablo içinde AKP, Erdoğan kendisi tekrar seçilme imkanını görmeyerek ‘Parlamenter sisteme’ geri dönmeyi isterse kimse şaşırmamalı.

Neymiş, AKP çok disiplinli bir partiymiş! Erdoğan ne derse o olurmuş! AKP dava partisi, orada sen ben, koltuk kavgası olmazmış! Görev verilen görevini yapar, çekil dendiğinde çekilir, dava anlayışını sürdürürmüş!
Ne zamana kadar? İlk ciddi seçimi, İstanbul’u kaybedinceye kadarmış, tüm bu söylenenler!

Arada geçen bir haftalık sürece bir bakın. Bugüne kadar CHP’yi yerden yere vuranlar, CHP’ye akıl verenler şimdi henüz AKP’yi yerden yere vuramasalar da; ne olacak bu AKP’nin hali tartışmasını amansız bir şekilde sürdürüyorlar. Özellikle AKP kalemşorları ve kadrolu TV bülbüllerine bakın; seçim kayıp faturasını kesecek sorumlu arıyorlar. Seçim kaybettiren, aşırı yandaş yazar ve yorumcu isimleri telaffuz ediyorlar. Biri diğerine, bak sen daha çok zarar verdin demeye, adı geçenin ipinin ‘Reis’ tarafından çekileceği iddia ediliyor.

‘Reis’ seçimi iptal ettirdiyse ‘bir bildiği’ vardır ‘ne yapar eder seçimi alır’ diyenler şimdi hele bir ‘Reis’ gelsin, sahaya bir insin, bazılarının kulağını çeksin, bazılarına şöyle okkalı bir ayar versin, birde ‘kabinede’ değişiklik yapsın, tamam diyenlerde yok değil!

Ve fakat durum görüldüğü kadarda masum gözükmüyor. Artık davanın yoldaşları birbirlerine saygı sınırlarını zorlayan ifadeler kullanıyor. Hele ki, ayrı parti kuracakları sıkça dile getirilen Abdullah Gül, Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan’a yönelik ithamlar…

YARGILANSINLAR…

Kimler yargılansın? Parti kurmak için yola çıkan, davaya ihanet edenler. Kim bunlar?

Başbakanlık, Cumhurbaşkanlığı yapmış Abdullah Gül. Danışmanlık, Dışişleri Bakanlığı ve başbakanlık yapmış Ahmet Davutoğlu Ve de Maliye, Dışişleri Bakanlığı yapmış Ali Babacan.

Yargılansın diyenler CHP’liler değil.

‘Yargılanmaları büyük zaruret arz etmektedir’ diyen, Erdoğan’ın yasaklı olduğu 2001 yılından itibaren yanında olan Vahit Özdemir. 2001 yılında Dışişleri Bakanlığı’nda ‘uzman’ olarak görev yapan, o dönem Erdoğan’ın ABD büyükelçisiyle görüşmesini sağlayan, Danıştay’daki işlerini çözen, Fazilet Partisinin kapatılacağını ilk haber veren isim.

AKP Kurucularından emekli Konsolos Vahit Özdemir İzmir’in yerel yayın organı Son Kale İzmir’den Mustafa Akbaş’a verdiği röportaj ve odatv’de yer alan haberde bu isimleri ‘siyasi mevtalar’ diyerek ‘Sn Cumhurbaşkanımız sayesinde rüyalarında dahi göremeyecekleri mevkii ve makama ulaşan eski siyasi mevtaların parti kurmak için çabaladıklarını büyük bir ibretle izlemekteyiz’ diyen. Özdemir ‘’Abdullah Gül Erdoğan sayesinde Dışişleri Bakanı, Başbakan ve cumhurbaşkanı… Melih Gökçek’in katipliğini yapan Ali Babacan Devlet Bakanı, Başbakan yardımcısı ve dışişleri Bakanı… sıradan bir üniversitede öğretim görevlisi Ahmet Davutoğlu Erdoğan sayesinde Başbakan Başdanışmanı, Dışişleri Bakanı, Konya’dan milletvekili ve başbakan olmuştur. Bu üç zat-ı muhterem birlik ve beraberliğe ihtiyacımız olduğu bu günlerde maalesef Sn Cumhurbaşkanımızın altını oymaya kalkmaktadırlar…’’

Özdemir ‘’Başbakanın müsaadesini almadan FETÖ’yü danışmanları ile birlikte Pensilvanya’da ziyaret etmesinden, Rus uçağının düşürülme talimatını vermesinden, Dışişleri Bakanlığındaki sınav sistemini değiştirerek FETÖ’cülerin palazlanmasını sağlayan kimdir?’’ diyor.

Abdullah Gül’ün sinsice davranıp, saman altından su yürüttüğü, Babacan ve Davutoğlu’nu piyon olarak kullanmaya çalıştığını, Ali Babacan’ın kibirli ve asosyal olduğunu söyleyerek ‘’Babacan Çıkrıkçılar yokuşunda çul/çaput satarken servetini nasıl elde etmiştir?’’ diyor.

Vahit Özdemir ‘’Gül Babacan ve Davutoğlu sahte sicil raporları doldurdukları mahkeme kayıtları ile sabit olan diplomatların yargılanmasına izin vermemişler ve sahteci bürokratların/diplomatların zaman aşımından faydalanmalarını sağlamışlardır… Gül, Babacan ve Davutoğlu’nun hesaplarını aziz milletimize vermesi veya mahkemelerde yargılanması büyük bir zaruret arz etmektedir’’ diyor Vahit Özdemir.

Bu suçlar sabit biliniyor yargılanmaları zaruret arz ediyor idiyse, şimdiye kadar neden yargılanmadı? Sizinle beraber yürürken suç işleme özgürlüğü var, sizden ayrıldığı anda suçlarının gereği ‘Yargı sopası’ mı?

Anlaşın o ki, AKP çadırı daha da karışacak gibi! Hani trenden inenler bir daha trene binemiyordu ya, binemeyenler aynı zamanda yargılanmayı da göze alacaklar anlaşılan.

Durun bakalım, daha hangi kirli çamaşırlar ortaya saçılacak… Kim kimi, neyle tehdit edecek..

 

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :