ERGUN AYDOĞAN YAZDI- BEKA MI, YEREL SEÇİM Mİ?

Ana Sayfa » GÜNCEL » ERGUN AYDOĞAN YAZDI- BEKA MI, YEREL SEÇİM Mİ?

04.02.2019 - 20:24

Ergun Aydoğan

Ergun Aydoğan

yazarın tüm yazıları
ERGUN AYDOĞAN YAZDI- BEKA MI, YEREL SEÇİM Mİ?
BEKA MI, YEREL SEÇİM Mİ?
Yok yok, bu bir ‘beka’ sorunu!
16 yıldır ülkeyi yöneten Erdoğan’a ve 2015’e kadar Erdoğan karşıtı Devlet Bahçeli’ye göre 31 Mart’ta yapılacak seçimler ‘yerel seçim’ değil!
Türkiye çok büyük bir ‘beka’ sorunu ile karşı karşıya! bugüne kadar yönetenler ve 2015’e kadar yönetenlerin karşıtı Devlet Bahçeli’nin oluşturduğu ‘Cumhur ittifakı’ başarılı olmazsa; Türkiye çok büyük bir ‘beka’ tehlikesi ile karşı karşıya kalacak!.
Eyvah eyvah, ne yapalım? Beka sorunu yaşamamak için…
16 yıllık tüm hataları, yanlışları unutalım ‘bekamıza’ sahip mi çıkalım!
E canım, bak FETÖ gibi bir bela var, bu belaya aman vermeyecek bir anlayışa ihtiyaç var!
O da siz misiniz?
Türkiye’nin 2002 yılına kadar FETÖ belası var mıydı? Olmaz mı, ‘F tipi’ örgütlenme tehlikesi vardı. FETÖ elebaşı yargılanmış, ceza almış Pensilvanya’ya kaçmıştı. MGK’nın FETÖ ile mücadele kararı yok sayılmıştı… Peki bunca yıl FETÖ ile mücadele akıllara gelmedi mi, gelmez olur mu, 17-25 Aralık 2015’ten sonra geldi.
Ortakların ‘paylaşım’ kavgası da denilebilir…
Tamam geldi ama geç geldi, aldatıldık, kandırıldık, bundan sonra ölümüne mücadele edeceğiz mi, hani nerde siyasi ayak?
Türkiye’nin PKK sorunu var… Emperyalist güçler büyük ‘Kürdistan’ı kurmak istiyor.
E Türkiye’nin 1984 Eruh baskınından bu yana PKK sorunu var. 2002’de terör bastırılmıştı. Terörle müzakere olmaz, mücadele olur diyenlere kızılmıştı! İçerideki teröristler bitti mi de sınır ötesi operasyon olsun denmişti! Açılım-çözüm süreçleri başlatılmış, şimdiki yol arkadaşı (Devlet Bahçeli) çözülme süreci demişti… Akil heyetleri kurulmuş, hendekler kazılır, mayınlar döşenirken görmezlikten gelinmişti…
Evet emperyalist güçler Ortadoğu’da; Türkiye, İran, Irak ve Suriye’den koparılacak topraklarla büyük ‘Kürdistan’ kuracak! İsrail’i güvence altına alacak! İsrail’i denizlere açacak! El hak doğru! Ama bu, bugün ortaya çıkmış değil ki! Bu emperyal proje 100 yıldır var. BOP (Büyük Ortadoğu) ve GOP (Geniş Ortadoğu) projeleri bunun içindi. Stratejik ortaklıklar kurulurken bu ‘büyük’ projelerin detayına bakılmadı mı, bilinmiyor muydu?
Hakikaten bakın bizde yerel seçimi unuttuk, sahi biz yerel seçime gitmiyor muyuz?
Diyelim ki, yerel seçime gidiyoruz ‘Cumhur ittifakı’ dışındaki bütün partiler ‘Türkiye’ düşmanı mı? Cumhur ittifakına oy vermeyecek yurttaşlar vatan haini-ülkenin düşmanı, ülkenin bekasını düşünmüyor mu? O partiler bazı illeri kazanırsa ne yapacak? Kazandıkları kentleri değil de Türkiye’yi mi yönetecek?
Cumhurbaşkanı yerinde, ‘Cumhurbaşkanı Hükümet Sistemi’ devam ediyor. Parlamento, cumhurbaşkanı kontrolünde yasama faaliyetlerini sürdürüyor! Bu sistemde olmayacak denilen ‘torba’ kanun uygulamaları aynen devam ediyor.
Cumhurbaşkanı KHK’ları her derde deva!
O halde nedir durmadan; beka beka…
Ayrıca, gerçekten Türkiye’nin yabancı güçlere karşı bir ‘beka’ sorunu var, onu bertaraf etmek için mücadele edilmesi gerekiyorsa; bu mücadele parti ayrımı gözetmeksizin, hep birlikte el ele mücadele edilerek yapılması gerekemez mi? Beka-tehlike ülkenin geleceğini tehdit ediyorsa tehdidi beraber savuşturmak gerekmez mi?
Sizinle birlikte olmayan ülkenin yüzde 50’sini yok sayarak, hakaret ederek, dışlayarak, vatan haini ilan ederek ‘bekaya’ nasıl sahip çıkılacak?
2002 den bugüne, 17 yıl, 11 seçim gündeme gelmeyen ‘beka’ sorunu ne oldu da bunca yıl sonra gündemin-seçimin konusu haline geldi.
Yoksa ‘beka’ dediğiniz, yerel seçimlerde alacağınız başarısız bir sonuç genel iktidarınızı sorgular hale gelir endişesi mi… ‘Beka’ dediğiniz ülkenin değil de sizin ortaklık ‘bekanız’ olmasın!

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :