ERGUN AYDOĞAN YAZDI-  CUMHUR İTTİFAKININ KÜÇÜK AMA ETKİLİ PARTİSİ: MHP

Ana Sayfa » GÜNCEL » ERGUN AYDOĞAN YAZDI-  CUMHUR İTTİFAKININ KÜÇÜK AMA ETKİLİ PARTİSİ: MHP

27.12.2018 - 12:16

Ergun Aydoğan

Ergun Aydoğan

yazarın tüm yazıları
ERGUN AYDOĞAN YAZDI-  CUMHUR İTTİFAKININ KÜÇÜK AMA ETKİLİ PARTİSİ: MHP
Siyasette yön belirleyen…
Bütün dikkatlerin üzerine odaklandığı; her sözü, hareketi siyaseti dalgalandıran MHP…
Devlet Bahçeli Ankara’da basınla yaptığı kahvaltılı toplantıda siyasi gündemi hareketlendirdiği gibi, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın aklına CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel hakkında yüksek rakamlı tazminat davası açmayı getirdi.
Basının kahir ekseriyeti iktidar kontrolünde, MHP’de iktidarın destekleyici-ortağı olunca basınla yapılan kahvaltılı buluşma; bütün kanallarda yayınlandı.
Devlet Bahçeli basının soracağı sorulara oldukça hazırlıklı, soru sorulur sorulmaz önceden yapılan hazırlık sonucu; belgeleri, resimleri hemen ortaya çıkardı. Sorular önceden verilmiştir demiyoruz da!
Sanki bugüne kadar terörle mücadele hiç yapılmamış, Genel Kurmay Başkanları ve TSK hiç eleştiriye maruz kalmamış…
Şimdi artık ‘sivil’ olan, KHK ile atanmış bir Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın, seçilmiş bir yasama üyesi, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ile Meclis’te geçen tartışmanın terörle mücadeleye zarar verip vermeyeceği gazeteci tarafından sorulunca…
Devlet Bahçeli ‘pas’ soruyla önce Özgür Özel’e bir güzel giydiriyor, ağır eleştirerek toplumun gözünde değersizleştiği hükmünü veriyor.
Sonra…
Oldukça ilginç, kendisi buna öngörü diyebilirsiniz diyerek, Hulusi Akar Genel Kurmay Başkanı olduktan sonra tebrik ziyaretine gittiğini, kendisine; Kuran-ı Kerim, Bayrak ve altın kaplama silah hediye ettiğini, Akar’ın 15 Temmuz’daki duruşu ile bunlara sahip çıktığını anlatarak eleştirilerden uzak tutulmayı hak ettiğini vurguluyor.
Aralarındaki özel ilişki, özel bağ nedir bilinmez.
Ancak…
Hulusi Akar hem görev süresince hem de 15 Temmuz sonrası en çok eleştirilen isim. Kendi silah arkadaşları, TSK mensuplarınca sürekli eleştirilerin hedefinde olan isimdi.
TSK’da özel olarak korunduğu, önünün açıldığı, düz lise çıkışlı, kuvvet komutanlığı yapmadan ilk Genel Kurmay Başkanı olan isim olduğu…
TSK, Ergenekon, Balyoz ve birçok dava ile itibarsızlaştırılırken ‘en azından’ Hulusi Akar kadar savunmayı hak etmiyor muydu!?
Devlet Bahçeli, Halk TV’de Metin Akpınar ve Müjdat Gezen’in konuşmaları nedeniyle Erdoğan’ın ağır suçlamaları ve yargı gereğini yapacak, bedelini ağır ödeyecekler çıkışından sonra Metin Akpınar ve Müjdat Gezen’in kamuoyundan özür dilemeleri gerektiğini, Halk TV’yi sürekli izlediğini ve Uğur Dündar’ın sunduğu Arena programının maksadını aştığını, faydasız olduğunu vurguladı. Yakında Halk TV ‘RTÜK’ veya birileri tarafından kapatılır veya yayın yapamaz hale getirilirse şaşırmamak lazım.
AKAR’DAN CHP’Lİ ÖZEL HAKKINDA SUÇ DUYURUSU; DAVA
Erdoğan yargıda hesap verecekler dedi; yargı anında Metin Akpınar ve Müjdat Gezen hakkında dava açtı, kolluk kuvvetleri evden aldı götürdü.
Devlet Bahçeli Özgür Özel’i eleştirdi, Hulusi Akar’a sahip çıktı, Meclis’teki tartışmanın üzerinden on gün geçtiği halde aklına dava açmak gelmeyen Hulusi Akar, Devlet Bahçeli’nin kahvaltılı basın toplantısında kendisine sahip çıkan sözlerinden hemen sonra 500 bin lira gibi yüksek rakamlı manevi tazminat davası açtı. Ayrıca davanın kazanılacağı kesin olmalı ki; istenen ‘kınanma’ cezasının tirajı en yüksek gazetede yayınlanması isteniyor.
Şikayet dilekçesinde ‘‘kamu görevlisine görevinden dolayı alenen hakaret, iftira, Türk Milletini, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni, devletin kurum ve organlarını aşağılama ile Askeri Ceza Kanunu’nun 95/4. maddesindeki ‘astlık-üstlük münasebetlerini zedelemeye, amir veya komutanlara karşı güven hissini yok etmeye matuf olarak alenen tahkir veya tezyif edici fiil ve harekette bulunmak’’ suçlarını işlediği kaydedilerek dava açıldı.
Hani ne oldu; atanmış seçilmiş farkı. Seçilmişlerin atanmışlara karşı üstünlüğü savunuluyordu! Yasama üyesi, KHK ile atanmış bakanı eleştiremez mi! Meclis’te yapılan siyasi eleştiri-tartışma dava konusu olacaksa; siyaset nasıl yapılacak! Hani siyasetçinin en ağır eleştirilere katlanması gerekiyordu!
Peki astlık üstlük ne demek, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar atanmış ‘sivil’ bir siyasetçi değil mi!
Siyasetçi olarak milletin temsilcisi yasama üyelerine ‘millet’ adına ‘hesap’ vermesi gerekmiyor mu?
TAMDA BU YAZIYI YAZARKEN; FOX TV VE HALK TV’YE CEZA haberi.
Fox Ana Haber bülteni, Fatih Portakal’ın açıklamaları nedeniyle 3 gün, Halk TV’deki Halk Arenası programı ise Metin Akpınar ve Müjdat Gezen’in sözleri nedeniyle 5 gün yayınlanmayacak.
Seçimlere doğru buna benzer cezalar daha da artabilir! Peki buna şaşıran olur mu!?

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :