ERGUN AYDOĞAN YAZDI- EKREM İMAMOĞLU’NA KARŞI YALAN RÜZGARI

Ana Sayfa » GÜNCEL » ERGUN AYDOĞAN YAZDI- EKREM İMAMOĞLU’NA KARŞI YALAN RÜZGARI

28.05.2019 - 21:31

Ergun Aydoğan

Ergun Aydoğan

yazarın tüm yazıları
ERGUN AYDOĞAN YAZDI- EKREM İMAMOĞLU’NA KARŞI YALAN RÜZGARI
Organize kötülük grupları bir taraftan iftar sofralarında, camilerde ‘ibadet’ gösterileri, diğer taraftan ‘yalanın, iftiranın’ suç ve günahına bakmaksızın siyasi rakibini alt edebilmek adına her yola başvurmayı mubah sayıyor.
Yalanın ve iftiranın, haksız yere suçlamanın; en büyük günahlardan olduğunu unutarak!
Dün akşam HABER TÜRK TV Didem Arslan Yılmaz’ın ‘’Türkiye’nin Nabzı’’ programında, İstanbul’un seçilmiş Büyükşehir Belediye başkanı-adayı Ekrem İmamoğlu, gazeteciler; Mehmet Akif Ersoy, Nagehan Alçı ve Deniz Zeyrek’le yapılan programı herhalde milyonlar izledi.
Program herkesin gözü önünde canlı yayınlandığı halde, Mehmet Akif Ersoy’un sorusu ve Ekrem İmamoğlu’nun verdiği cevabı, başta Melih Gökçek olmak üzere AKP trolleri ve tabi ki ‘havuz medyası’ Ekrem İmamoğlu’nun cevabını keserek ‘FETÖ ve PKK’ya gel beraber yönetelim dedi yalanları, iftiraları ve bunun havuz medyasında habere dönüştürülmesi…
Seçim kazanma hırsı akıllarının önüne geçmiş, vicdanlarını köreltmiş; bu kadar da olmaz.
Soru şu ‘’PKK’ya, FETÖ’ye ve özellikle yabancı basının İstanbul seçimleri üzerinden tartıştığı, konuştuğu meselelere ilişkin bir mesajınız olur mu’’ soruyu anladık herhalde.
Cevabı ‘’ ne olabilir ki? Gelin Türkiye’yi hep beraber yönetelim’’ cümlenin devamı var ama cümle burada kesiliyor ve bunun üzerinden kıyamet kopartılıyor. Şimdi cevabın devamına bakalım ‘’Sn Cumhurbaşkanı, Sn 24 haziran’da yetki alan Ak Partili yetkililer… Nasıl ki Türkiye’nin bir çok büyükşehrini CHP kazandı İstanbul’u da kazandı. Ne bekası? Kim daha vatansever? 82 milyon vatanseveri var bu ülkenin. 16 milyon vatanseveri var bu ülkenin. Bakınız, terör örgütlerine karşı hep beraber dimdik ayaktayız. Ama işin altından başka kuyular kazıp, uydurma bahaneler üretip yok FETÖ’cü METÖ’cü başka bahaneler, valla onlara ne diyorum biliyor musunuz? Gidin aynaya bakın. Suçladığınız iftiranızla karşı karşıya gelirsiniz. Ben o değilim. Hiç kusura bakmasınlar. Ne bekası? Bu ülkenin bekasını, bana göre benden çok düşünen olmaz. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni, CHP’nin, TC’nin evladı, 48 yaşını bitirmiş bir adam yönetecek. Nasıl ki TC’nin Cumhurbaşkanı Sn Erdoğan’ın olduğu gibi, yani bu ülkenin ne bekası? İstanbul’da kolkola bu ülkeye hizmet etsek, biz bu şehrin sorunların çözsek, siz de o sorunlarla uğraşırken omuz omuza olsak. Yani şu mu bekayı çözecek? Her yeri aynı siyasi parti yönetecek. Bu ülkenin yarısı terörist mi? Nereden çıkıyor bunlar? Yapmayın’’ soruya verilen tam cevap bu ama birileri bir yerinden kesiyor ve iftira furyası aralıksız devam ediyor.
NAGEHAN ALÇI MI?
O ayrı bir vakıa.
Bir önceki seçimde Binali Yıldırm’a oy verdiğini açıklayan Nagehan, bugüne kadar Erdoğan’a ve Binali’ye soramadığı tuzağa düşürme sorularını Ekrem’e soruyor. Sorularda 23 haziran seçimlerine, İstanbul’a yönelik değil, sorduğu soruların tamamı cumhuriyet döneminde ‘tartışmalı, sorunlu’ üzerinde uzlaşma sağlanamayan, herkesin kendine göre değerlendirdiği alanlar.
Ve yerel seçimle hiç ilgisi yok.
Mesela ‘’Devletle Abdullah Öcalan’ın görüşmesine olumlu bakar mısınız’’, ‘’Kürt ve Alevi katliamı Dersim Katliamı konusunda ne düşünüyorsunuz’’, ‘’Abdullah Öcalan’ın avukatlarıyla görüşme kararına ne diyorsunuz?’’ Sorularına ‘’Bu akşamla ne ilgisi var. Bu konular 1 dakikalık cevaplarla cahil insanların eline fırsat vermek olur, ilerde daha uzun, geniş programlar yaparız cevabını veren Ekrem İmamoğlu.
Nagehan hızını alamıyor yüz yıllık çözülemeyen  ‘Ruhban okulunun’ açılıp açılmamasını da Ekrem İmamoğlu’na soruyor. Yani cumhuriyetle yaşıt sorunlu alanlara çekerek Ekrem’i nasıl zor durumlara düşürürüm gayreti. Ama Ekrem İmamoğlu hepsini boşa çıkardı. Nagehan galiba İstanbul seçimleri ile cumhurbaşkanlığı seçimlerini karıştırdı! Veya karıştırıyormuş gibi yaptı! Her zaman olduğu gibi hinlik görevini yapmaya çalıştı!
                              
BİNALİ YILDIRIM’A NE DİYELİM?
Seçim kampanyalarını oturttukları ‘çaldılar, hırsız var’ söylemini; dikkatleri üzerime çekmek, halkın ilgisini artırmak için söyledim… yoksa halka, kamuoyuna başka türlü sesimi duyuramıyor, kamuoyunun ilgi odağı haline
gelemiyorum diyor.
Vallahi el insaf! Bu kadar mı olur? Seçim kazanmak, seçimi kazanabilmek adına, dikkat çekebilmek için, olmayan bir şey yani yalan! Söylenir mi? En ağır suçlama; hırsızlık suçlaması yöneltilebilir mi?
Anlaşılan o ki, doğruluğu, yanlışlığına, bel altı, bel üstü bakılmaksızın, ahlaki, gayri ahlaki hiç fark etmez seçimi alabilmek için her türlü yola başvurulacağı anlaşılmaktadır.
Bütün bunlara rağmen kolay mı, kolay değil. Bütün vicdanlar haksızlığın, yanlışlığın farkında vicdanlar mazbatası elinden alınan Ekrem İmamoğlu’na mazbatasını geri vermek için ayakta.

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :