ERGÜN AYDOĞAN YAZDI-HERKESİN KAZANDIĞI, KAYBEDENİN YÖNETTİĞİ

Ana Sayfa » GÜNCEL » ERGÜN AYDOĞAN YAZDI-HERKESİN KAZANDIĞI, KAYBEDENİN YÖNETTİĞİ

10.07.2018 - 17:35

Ergun Aydoğan

Ergun Aydoğan

yazarın tüm yazıları
ERGÜN AYDOĞAN YAZDI-HERKESİN KAZANDIĞI, KAYBEDENİN YÖNETTİĞİ

İktidarın baskın seçim kararına ‘hodri meydan’ çeken anamuhalefet CHP seçimlerden yüzde 2,5 kayıpla çıktı; seçimlerin kaybedeni AKP’dir, AKP daha çok oy kaybetti diyerek, başarılı olduğunu ilan etti! Bu yaman çelişkiyi CHP sözcülerinden başka anlayan yoktur! Kazandığını ilan eden CHP, olağan üstü kurultay tartışmalarıyla meşgul olurken; kaybetti denilen AKP, yeni rejimle inşasıyla ülkeyi yönetiyor(!)

Seçim sonuçlarından yöneten ders çıkardık derken, kaybeden herkes memnun…

Erdoğan MHP’nin desteği ile de olsa ‘Başkan’ seçildiği için. AKP Mecliste çoğunluğu elde edememiş olsa bile MHP ile çoğunluğa sahip olduğu…

MHP beklenmeyen oy artışı ile çıkardığı milletvekili, iktidarın kendisine mecburiyeti ile seçimlerin ‘gerçek kazananı’ olduğu…

BBP Genel Başkanı tek başına bile olsa milletvekili olduğu… Cumhur ittifakı, muhalefetin kaybeden olarak ilan etmesine rağmen; Meclis çoğunluğuna sahip. Cumhur ittifakının bundan sonra da edeceği Erdoğan ve Bahçeli tarafından kamuoyuna ilan edildi.

HDP beklediği sonucu, sürprizle karşılaşmadığı için…

CHP’nin öncülük ettiği ‘Millet ittifakı’ beklenen sonucu elde edemeyerek; Meclis çoğunluğunu sağlayamadı. Ama sorun değil! Millet ittifakının partileri sonuçtan memnun hepsi kendini başarılı ilan etti! İttifak çöktü!

CHP yüzde 2,5 oy kaybı yaşamasına rağmen AKP daha çok kaybetti diye… İP, ilk defa seçime katılmamıza rağmen ‘yalnız seçime girse barajı aşamayacağını yok sayarak’ 43 milletvekiline sahip olduğu için. SP, beklediğini bulamamış bile olsa, ittifak sonucu 2 milletvekiline sahip olarak Mecliste temsil olanağı elde ettiği için memnun.

CHP Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce psikolojik baraj yüzde 30’u geçtiği, partide genel başkan olma iddiasını kazandığı için.

Herkes memnun… Herkes ben/biz kazandık diyor; ülkeyi Erdoğan ve AKP yönetiyor!

ERGÜN AYDOĞAN’ın yazısının tamamını aşağıdaki linkte bulabilirsiniz.

HERKESİN KAZANDIĞI, KAYBEDENİN YÖNETTİĞİ- ERGÜN AYDOĞAN

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :