22 Ocak 2021 - Hoş geldiniz

ERGUN AYDOĞAN YAZDI- TAMAM, HERKES FETÖ KARŞITI DA..

Ana Sayfa » GÜNCEL » ERGUN AYDOĞAN YAZDI- TAMAM, HERKES FETÖ KARŞITI DA..

Eklenme : 04.01.2019 - 11:03

ERGUN AYDOĞAN YAZDI- TAMAM, HERKES FETÖ KARŞITI DA..
Bugüne kadar neredeydiniz?
Siz, bu dünyada değil miydiniz, bu yaşananları, olanları görmediniz mi? Yoksa gördünüz de görmek mi istemediniz?
Kör müydünüz diyemem, maşallah hepinizin gözlerinin ne kadar keskin olduğu gayet açık!
Kör olmadığınız şuradan belli; her biriniz olayları geçmişe dair ne kadar da iyi analiz ediyor, ne kadar da objektif! değerlendiriyorsunuz! Her biriniz, sosyolog, sosyal bilimci, toplum bilimci, siyaset bilimci, uluslararası analist, terör-güvenlik uzmanı, siyasetçi… her şeyi ne kadar da biliyorsunuz! Sizin bildiğinizi sizin dışınızda bilen de yok!
Peki, bu kadar çok bilen, isimleri mevzubahis olmayan siz; Prof. Öğr Görevlisi, falanca gazete gen. Yay. Yön. Falanca gazeteci, filanca yazar, filanca bilim adamı, falanca siyasetçi, filanca akademisyen… çok bilenler.
İyi ki, varsınız da, neden o günler de değil de; her şey bittikten sonra, bugün?
Şimdiye kadar neredeydiniz?
Bugüne kadar bunca olay yaşanırken siz bu dünyada yaşamıyor muydunuz? Yaşıyor da, yaşananların farkında değil miydiniz? Farkındaydınız da, farkına mı varmak istemediniz? Farkına varmak istediniz de korktunuz mu yoksa! Yoksa sizinde mi beklentileriniz vardı!
Ne de büyük bir belaymış bu FETÖ…
Bu FETÖ en büyük terör örgütüymüş meğer…
Bu kadar büyük bir örgütlenme, yalnız başına olmazmış. Arkasında belli güçler olmadan Türki Cumhuriyetlerinde, Asya da, Afrika da ve dünyanın bilmem kaç ülkesinde okul açamaz, örgütlenemezmiş! Arkasında belli güç merkezleri olmadan devletin her kademesi; yargı, emniyet, MİT, eğitim, iş dünyası… örgütlenebilmesi mümkün değilmiş!
Ya nasıl olurmuş!
Bu yapının arkasında ABD varmış! FETÖ, ABD’nin aparatıymış ve bugün Fethullah Gülen ait olduğu topraklardaymış!
Kim diyor bütün bunları?
Her gün TV’lerde boy gösteren, isimlerinin önünde iki satırdan daha uzun unvan yazan büyük! kamuoyu yapıcıları!
Sanki bugüne kadar yaşananlardan hiç haberleri yokmuş, hiç fark etmemişler, 15 Temmuz darbe kalkışması ile ülkeye büyük acılara yaşattıktan sonra, her birinin aklına FETÖ’nün ne kadar büyük bir bela olduğu aklına yeni gelmiş!
Her gün anlatıyorlar da, anlatıyorlar; FETÖ büyük bir bela ve bunun arkasında ABD var, CİA var, Graham Fuller var…
Kocaman bir günaydın!
Bu ‘F’ tipi örgütlenme gelecekte ülkenin başına büyük bir bela olacak diyenlere (bizlere) niye kulak asmadınız? Niye bunu söyleyenlere sadece din karşıtı cephe olarak gördünüz. Yoksa öyle görmek işinize geldiği için mi öyleymiş gibi yaptınız? E canım elinde yönetme gücü olanlar inançlı kesime baskı uyguladı, bizde onlara karşı işbirliği yaptık, mağduriyete sahip çıktık mı diyorsunuz? Öyleyse, haksız yere devletin etkin kademlerinde örgütlenmelerine neden göz yumdunuz? Haksız, hukuksuz, sorular çalınarak, hak edenlerin hakkı gasp edilerek devletin etkin kademelerinde örgütlenmek inançlı kitlelerin haklarına kavuşması mıdır yoksa sahtekarlığın başka bir boyutu mudur?
Niye bugüne kadar sustunuz?
Kaçak yurtlar, dershaneler, okullar açılır eğitim ele geçirilirken… TSK uydurma davalarla dağıtılırken… Emniyet, istihbarat ele geçirilirken… devletin tüm kadroları paylaşılırken…
Gerçekten bilmiyor muydunuz, gerçekten; bu yapının özgün gücüyle, arkasında küresel, emperyal dışgüçler olmadan yapamayacağını fark etmediniz mi, fark etinizde o gün susmak işinize mi geliyordu?
Ne o yaa…
Her gün, her gün aynı bilinen şeyleri; FETÖ’nün arkasındaki malum güçleri anlatıyorsunuz!
Şimdi siz bunları anlatınca, FETÖ karşıtı, her şeyi çok iyi bilen büyük adamlar mı oluyorsunuz! Tamam büyük adamlarsınız da, bu büyüklüğünüzü topluma göstermek için neden 15 Temmuz’un olmasını, bu kadar büyük acıların yaşanmasını beklediniz!
Anlamadık?
Yoksa siz büyük adamlar, arkasında büyük güçler olan yapı bizi de bir yerlere taşısın mı dediniz! Arkasında büyük güçler olan yapının gücünden bizde payımızı alalım, malum o yapı bizi etkin güç noktalarına kavuştursun mu dediniz!
Ne, o, ya; her gün ama her gün, bu FETÖ var ya, öyle büyük bir tehlike ki, arkasından bilmem hangi dışgüçler, bilmem hangi küresel istihbarat örgütleri var. Yoksa bu kadar örgütlenme ağına kavuşamaz, ülkeye darbe yapacak noktaya gelemezdi!
Teşekkürler büyük; siyasetçiler, Prof’lar, akademisyenler, gazeteciler, dış politika uzmanları, büyük büyük adamlar ne iyi yapıyorsunuz da her gün ama her gün bilinen, yaşanan şeyleri bize tekrar ediyorsunuz…
 İyi ki varsınız, siz olmasanız, bizim bildiklerimizi bize kim anlatacak?
Anlatın, anlatın.. sizlerin ne kadar büyük düşünürler, ne kadar toplum için önemli insanlar olduğunuza yakında inanır hale gelecek birileri çıkar!

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları