ERGUN AYDOĞAN YAZDI- TÜRKİYE İTTİFAKI: ZENGİNLER VEFASIZ, FAKİRLER NANKÖR

Ana Sayfa » GÜNCEL » ERGUN AYDOĞAN YAZDI- TÜRKİYE İTTİFAKI: ZENGİNLER VEFASIZ, FAKİRLER NANKÖR

21.05.2019 - 14:37

Ergun Aydoğan

Ergun Aydoğan

yazarın tüm yazıları
ERGUN AYDOĞAN YAZDI- TÜRKİYE İTTİFAKI: ZENGİNLER VEFASIZ, FAKİRLER NANKÖR
İstanbul seçimlerinden sonra partili cumhurbaşkanı R.T.Erdoğan ‘Türkiye İttifakı’ lafını ortaya attı, ahali bir anda umutlandı! Normalleşiyor muyuz?
Rüzgar çok kısa sürdü küçük ortak Devlet Bahçeli ”Buna gerek gerek yok, Cumhur İttifakı bize yeterli.”çıkışıyla tartışmayı bir anda kesti.
İstanbul Büyükşehir seçimleri iptal ettirildi. Partili cumhurbaşkanı seçim öncesi kaldığı yerden, en sert söylemlere, hakarete varan dille, ötekileştirerek, yok sayarak, karşısına aldığı kitleye yüklenmeye kaldığı yerden, her gün birkaç yerde yaptığı toplantılarla, iftarlarla, TV yayınları kesilerek devam…
Neye mi, hakarete…
Kime mi, hiç fark etmez, kim onun gibi düşünmüyorsa…
TÜSİAD Yüksek İstişare Konseyi Toplantısında, TÜSİAD eski başkanı Tuncay Özilhan ekonomideki olumsuz verilerle ‘’Enflasyonda 121., işgücü piyasası verimliliğinde 111. sıradayız. Yargının bağımsızlığında 111., kamu düzenlemelerine karşı yargıda hak aramada 109., basın özgürlüğünde 129. sıradayız. Bu nedenle diyoruz ki ekonominin düzelmesi için hukuk ve adalet sisteminin düzelmesi gerekir…’’ açıklamalarına.
Vay sen misin bu açıklamayı yapan, ne vatan hainliği, ne nankörlüğü, ne de vefasızlığı kaldı. Bir adım daha ileri gidilerek 17 yıllık süredeki kazançları üzerinden; kendisinden hesap sormasını bileceği açıklamaları geldi. Geçmişini de çok iyi bildiği iddiasıyla Tuncay Özilhan şahsında TÜSİAD’ı tehdit edildi.
TÜSİAD’dan sonra sıra fakirlere geldi. Fakirler yani yoksul ve alt gelir grubunda olup devletten sosyal yardım alan kitle; vefasızlıkla suçlandı.
Neden mi? Çünkü AKP İstanbul’da seçimi kaybetti. Neden kaybetti? Çünkü sosyal yardım alan kitleler vefasız davranarak Binali Yıldırım’a değil, Ekrem İmamoğlu’na oy verdiği için.
Öyle ya; madem fakir, yoksulsun, devletin sosyal yardımına muhtaçsın, muhtaciyetinin karşılığı iktidar ne derse onu yapacaksın. Aksi davranırsan, vefasızsın!
Suçlananlar bitti mi, bitmedi. Ekrem İmamoğlu’nun ‘hit’ sloganı haline gelen ‘Her Şey Çok Güzel Olacak’ sözünü paylaşan sanatçılar var, onlarda azardan ciddi anlamda paylarına düşeni aldılar. Siz nasıl olur da bir adayı destekleyen tavır takınırsınız, o zaman sizler sanatçı değilsiniz. Ayrıca, sizin ‘yasanızı’ biz çıkardık, teşekkür kuyruğuna girdiniz, yasanızı çıkartanlara nasıl cephe alırsınız!
Peki sanatçı taraf olmayacak, sanatını yapacaksa, evet-hayır, referandumunda niye bir grup sanatçı, sporcu; bende evet diyorum kampanyasına taraf oldu… sanatçılar partili cumhurbaşkanının doğum günü partilerinde pasta kesme kuyruğuna girdi…
İş insanları, sanatçılar ve toplumun belli gruplarının bugün taraf olması istenmiyorsa daha önce ‘taraf olmayan bertaraf’ olur denilerek niye taraf olmaya zorlandı.
Taraftan kasıt sadece kendi tarafları ise, zaten sorunda tam budur!
Partili cumhurbaşkanlığı sistemi ülkenin hayrına değil, uygulanabilir olmadığı kısa sürede görülmüştür.
Devletin birlik ve bütünlüğünü temsil etmesi, tarafsız olması gereken cumhurbaşkanı partili olarak bir ‘belediye başkan adayı’ gibi ilçe ve il belediye başkanlarına rakip olup, sahada aktif propaganda yapar, 39 ilçede miting yapacağım derse bu yaşananlar kaçınılmazdır.
Çünkü siz cumhurbaşkanı olarak değil, parti başkanı olarak sahada adaylarla yarışıyor, partinizin adayına destek sağlamaya çalışıyorsunuz. Sizin partinizden olmayanların, karşı adaya destek olmaları cumhurbaşkanlığına karşıtlık değil, siyasi bir karşıtlıktır. Bu da siyasetin en doğal sonucudur.
Parti devleti, partili cumhurbaşkanı, devletin bütün güç ve imkanları ile Ekrem İmamoğlu’nun karşısında İstanbul seçimlerini alabilmek için sahadadır. Bu seçimin adaletli, eşit şartlarda, şeffaf ve adil bir seçim olmasını beklemek iyi niyetin ötesinde saflıktır!

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :