ERSİN ERTÜRK YAZDI- COVİD – 19 TUTSAKLIĞINDA SİYASET

Ana Sayfa » Köşe Yazarları » ERSİN ERTÜRK YAZDI- COVİD – 19 TUTSAKLIĞINDA SİYASET

27.04.2020 - 9:51

Ersin Ertürk

Ersin Ertürk

yazarın tüm yazıları
ERSİN ERTÜRK YAZDI- COVİD – 19 TUTSAKLIĞINDA SİYASET

 

 

Kırk gündür dört duvar arasında tutsak kalınca müflis tüccar örneği eski defterleri karıştırmaya başladık ve baktık ki, AKP on dokuz senedir hala bizi yönetiyor. Başında nasıl olsa bu işi götüremez diye ciddiye alınmasa da onlar çok ciddiye almış olacaklar ki, hala da iktidardalar.

YIL 2001, HERKES DEMOKRAT

TÜSİAD, üyeleri ve şirket çalışanlarını uyarıyor, ülke krizde. AKP tek başına iktidar olamazsa çalışacak şirket bulamazsınız diye tehdit ediyor ya, demokrat bunlar.

MEDYA, başta Doğan grubu olmak üzere, Erdoğan gömlek değiştirdi şans tanınmalı diye parlattıkça parlatılıyor ya, demokrat bunlar.

CHP, parti içi demokrasiyi göz ardı edip, sonra demokrasinin gereği diye anayasa değişikliğine destek vermeyi demokratlığın gereği diye savunuyor ya tam bir sosyal demokrat bunlar.

KAMUOYU, özel istek üzerine YSK’nun usulsüz iptal ettiği Siirt seçimine ses çıkartmayarak hoşgörülü davranıyor ya (Gerçi benimde siyaset yasağım bu sayede kalktı ya) tam da demokrat bunlar.

ABD, BOP projesi için çizdiği yol haritasının işlemesinden memnun, Türkiye’ye demokrasi getirmek için AKP’nin iktidara gelmesine çabalıyor ya tam bir demokrat bunlar.

AB, Türkiye’yi aralarına alabileceğinin algısını yaratarak AKP’yi allayıp pulluyor ya tam bir demokrat bunlar.

SOSYALİST ENTERNASYONEL, AKP Sosyal Demokrat bir parti, başvururlarsa üyeliklerini değerlendirebiliriz diyerek ne kadar tutarlı olduklarını gösteriyor ya tam bir sosyalist demokrat bunlar.

Evet, herkes demokrat!

YIL 2020, YİNE HERKES DEMOKRAT

Ancak AKP’nin On Dokuz yıllık iktidar dönemi korku imparatorluğuna dönüşmüş, Türkiye İslam Cumhuriyetine doğru yol alarak, dindar nesiller yetiştireceğiz diye eğitim yok edilerek: Ulus bilinci yerine, ümmetçi bir toplum yaratılıyor. Ekonomi dibe vurmuş tam da bu süreçte:

Üyeleri, ekonomi kötüye gidiyor şirketleri kapatacağız çözüm demokrasi derken, İktidarın yarattığı zenginlere boyun eğmek zorunda kalan TÜSİAD yine demokrat!

Erdoğan korkusuyla medyasını Demirören’e satmak zorunda kalan Doğan grubu ve tamamen iktidar kontrolüne girmiş MEDYA yine demokrat!

Siyasette önünü açtığı Erdoğan’ın ne kadar yasa tanımaz olduğunu anlatmaya çalışırken, operasyona uğrayarak, rejim değişikliğinde etkisiz kalan CHP yine sosyal demokrat!

Cumhur ve Millet ittifakıyla, bizden olan ve olmayan olarak ikiye bölünmüş KAMUOYU yine demokrat!

İş ve aş derdine düşmüş YURTTAŞ, AKP’yi iktidara tutarak yine demokrat!

BOP projesini hayata geçirirken Orta Doğu’da cirit atan ABD yine demokrat!

Erdoğan’la çatışan AB zaten hepten demokrat!

Papenderu’ya AKP sorulduğunda yanılmışız diyen SOSYALİST ENTERNASYONEL yine sosyalist demokrat!

Ve tüm bunlara neden olan AKP ise yine demokrat!

İşte, Covid-19 gerçek demokrat. Baksanıza TUSİAD’ tada,  İş ve aş derdine Yurttaş’ada; ABD ve AB’ye fark gözetmeksizin eşit davranıyor. Onun için gerçek demokrat.

AKP artık yolun sonuna geliyor, onlarda bunun farkında ama CHP ah bir sosyal demokrat olabilse. Olabilmesi içinde Atatürk’ün 1935’deki 4. Kurultayda söylediklerine kulak vermesi gerekiyor.

‘’Devrim onu yapanlar ve yürütenlerce durmadan kökleştirilmelidir, Devrimin getirdikleri toplumun her kesiminde anlatılmalıdır, Devrimi korumak için akılcı ve bilimsel metotlar kullanılmalıdır.’’

‘’CHP’nin esas düşünce ve dileği vatandaşları her türlü ayrılıktan korumak, onları, kendileri ve büyük Türk ulusu için faydalı kılmaktır. Bu nedenle, ulusa hizmet yolunda bütün varlığımızla çalışmak parti üyelerimizin bozulmaz andıdır. Bunu yurttaşlara anlatmak ve bu suretle onların sevgi ve güvenlerini kazanmak parti üyelerinin kutsal görevidir.’’

Ne demeli, Atatürk demiş bize laf düşer mi?

Ersin ERTÜRK –  Eskişehir – 27 Nisan 2020

 

Ziyaretçi Yorumları

sezaibaki27 Nisan 2020

Belirttiğiniz gibi, her geçen gün afaki söylemlerle ülkemize o kadar zaman kaybettirildi’ki. Ben asla aydınlık günler sözünün, sadece ve sadece aldatmaca olduğunu görüyorum. Ülkemiz halkıda bunun farkında, en kritik günlerimzde uyduruk bir bez parçasını (maske) halkına dağıtamayan iktidarın nesine güvene biliriz ? Bizler bunun farkındayız, farkında olmayan sadece ve sadece iktidar yanlılarıyla koltuk değneği olanlar. ABD ere geç ülkemizde geçmişte olduğu gibi bir iç kargaşa çıkartacak. Hazırlık ve ekonomideki kötüye gidiş işareti bu yönde, hukuk malum, ekonomi malum, ana muhalefet lideri malum, devleti tüccar zihniyetiyle yöneten artık kasayı tamtakır kuru bakır yaptı bu malum, geriye desbotluk ve dayatmacılık kaldı. Eh,Yeşilçay Belediye başkanı ve eşine yapılanlarda ortaya saçıldı, mafya korkusuyla bu gidisat nereye kadar gider ? Perşembenin geleceği, Çarşambadan belli olur derler. Günümüzün olumsuz tablosunun temelini sizin belirttiğiniz iş dünyası ile “BAYKAL” değilmiydi? Bu günlerin olumsuz tablosunda ” Kılıçdaroğlu’nun” tuzu biberi yokmu? Günümüzde eskiden olduğu gibi “Uyu Ali uyu, uyu’da büyü” devri çoktaaaan geçti şimdi “Uyan artık Ali uyan ” ay bacayı aşmak üzere.

İlgili Terimler :