ERSİN ERTÜRK YAZDI- KAFADAKİ BU ZİNCİRLERLE DEĞİŞİM OLMAZ

Ana Sayfa » GÜNCEL » ERSİN ERTÜRK YAZDI- KAFADAKİ BU ZİNCİRLERLE DEĞİŞİM OLMAZ

09.08.2018 - 9:07

Ersin Ertürk

Ersin Ertürk

yazarın tüm yazıları
ERSİN ERTÜRK YAZDI- KAFADAKİ BU ZİNCİRLERLE DEĞİŞİM OLMAZ

’İnsan özgür doğdu. Ancak her yerde zincirler içinde.’’ (J.J.Rousse)

Türk Medyası TL’nin değer yitirmesini ilk sayfada konu yapmayarak ülkede her şey güllük gülistanlıkmış gibi aynı manşetle çıkması İngiliz medyasında alay konusu oldu.

Buna karşın görsel medya CHP programları yapıp yandaş yazarlar CHP’nin nasıl idare edilmesi ile akıl satmaya devam ederken AKP sözcüsü Mahir Ünal, İnce’nin genel başkan olması gerektiğini söyledi. Tam bir komedi sergileniyor. Öte taraftan döviz yükselirken TL değer kaybetmeye devam ediyor. ABD papaz için her gün yeni bir tehdit savuruyor.

Tüm bunlar olurken CHP ne mi yapıyor? Sen git ben geleyim, ya daülke batarsa batsın benim koltuktan sonra hiçbir şey ilgilendirmiyor diye imzalar yeterli mi, değil mi tartışmasına devam ediliyor. Gelelim imzacılara:

 

Haydi atanmışları anlıyoruz diyelim, ya mahalleden başlayarak seçilerek gelen delegelere ne demeli?Onlarında atanmışlardan farkı yok. Zaten bu günkü oligarşik yapıyı oluşturmak için gelmediler mi?Belediye başkanlarından iş vaadi ya da atılma tehdidi alarak gelmediler mi? Aynı belediye başkanları Kılıçdaroğlu’nun 8 seçim kaybettiğini bildikleri halde 9.sunu kaybedeceğini bilmiyorlar mıydı?

 

Bu delegeler dört ay önceki tüzük kurultayında antidemokratik maddeleri niye değiştirmediler? Değiştirmedilerse şimdi aynı delegeler değişim için niye oy veriyor?

Kafalar karışık. İmza için belediye başkanlarından baskı gelirken genel merkez de imzaları geri çektirmek için baskı yapıyor. Delegenin özgürce hareket etme şansı yok.

Ancak, fırsatçı delegelerin ya da onları yönlendirenlerin bekledikleri ortam yaratıldı.Kaos çıksın da biz de istediğimizi koparalım diye.

 

O zaman bize de genel merkeze soru sorma hakkı doğuyor.

Hangi delege belediye başkan adayı olamayacağını bildiği için değişim diyerek imza verdi?

Hangi delege belediye başkanlığı sözü aldığı için imza vermedi?İmza verenler hangi sözlere karşı imzasını geri çekti?Ya da hangi milletvekili olamayan PM üyesi belediye başkan adaylığı için söz aldı?

Yerel seçimleri bekleyip göreceğiz ancak kokusu şimdiden ortalığı sardı.

 

ERSİN ERTÜRK’ün yazısının tamamını aşağıdaki linkte bulabilirsiniz.

 

KAFADAKİ BU ZİNCİRLERLE DEĞİŞİM OLMAZ- ERSİN ERTÜRK

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :