ERSİN ERTÜRK YAZDI- ”OY” SEN NELERE KADİRSİN

Ana Sayfa » GÜNCEL » ERSİN ERTÜRK YAZDI- ”OY” SEN NELERE KADİRSİN

09.12.2018 - 10:50

Ersin Ertürk

Ersin Ertürk

yazarın tüm yazıları
ERSİN ERTÜRK YAZDI- ”OY” SEN NELERE KADİRSİN

Sen iktidar ol, seçimlerde birinci parti ol, sonra gel muhalefete muhalefet eden; en küçük muhalefet olamayan partiyle kol kola coşkuyla yerel seçimlere yürü.  Bunun adına ‘çaresizliğin çaresi’ denir.

Yeni sistem % 50+1”i gerektirdiği için, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde  ittifak yasasına sığınarak beraber olundu. Ancak: Yerel seçimler için basit çoğunluk yeterliyken neden ittifak yapmaya gerek duyuldu?

AKP’de korku bacayı sardı. Ankara ve İstanbul’u tek başlarına kazanamayacaklarını gördüler de ondan.
MHP için ittifak bulunmaz fırsat. Bürokraside boşalan kadrolara yerleşti. Belediyeler boş mu kalsın! O zaman işin kolayı var. Sığın iktidara, gelsin gerisi

Daha çok değil, bundan birkaç ay önce, Erdoğan ne demişti?
Birileri çıkmış af öneriyor.  Uyuşturucuları affeden olarak mı anılacağız, deyince; Bahçeli ittifak mittifak yok, herkes yoluna diyerek dengeleri alt üst etmişti.

Tamam, mittifak yok anladıkta, ittifak var ama! Ona ne demeli?

Danıştay’ın “andımız kararı” na karşı çıkan AKP’ye; Türk ‘lüğünüzden rahatsızlığınız mı var? Diye resti çeken  Bahçeli’yi salondakiler çılgınca alkışlamıştı. Sonuç ne oldu?

Birde baktık sanki hiç bir şey olmamış gibi yeniden birlikte yola devam ediliyor. Peki, tekrar nasıl oldu da başladı bu birliktelik?

Hani nerede ilke, nerede ideoloji?
İttifak yok deyince çılgınca alkışlayanlar ne yapmayı düşünüyor acaba?

AKP; baktı ki MHP’siz Ankara ve İstanbul alınamayacak “af seçimden sonra görüşebilir” diyerek geri adım atınca, sanki hiç bir şey olmamış gibi gülüm balım yola devam ediliyor.

SONUÇ:

‘’Ekin ektim evlek evlek,
Geldi yedi ala leylek’’

Evlek evlek gerinerek söylenenleri hiç kimse üstüne alınmıyor. Salı toplantılarında AKP’ye sallayan Bahçeli, şimdide ittifak hakkındaki söylemleri yasakladı. Hani nerede kaldı ilke, nerede kaldı ideoloji?

Eh o zaman demezler mi adama “oy” sen nelere kadirsin, diye

“Oy” sen nelere kadirsin diyenler 31 Mart’tan sonra  birbirlerine düşmek üzere yola devam ediyorlar. Ancak:

Tüm bunlara karşın CHP umutsuz seçmenin çaresizce bekleyişinin farkında mı?

Farkında olsalardı şimdiye kadar Ankara ve İstanbul’a aday açıklanırdı. Demek ki  hala çözümsüzlüğü, çözmeye çalışıyorlar. Şunun şurasında üç ay kaldı. Belki de buldular da açıklanacak zamanı bulamıyorlar kim bilir?

 

Ersin Ertürk

 

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :