ERZURUM’DA AÇILAN BU SERGİ UNUTULMAZ

Ana Sayfa » YURTTAN » ERZURUM’DA AÇILAN BU SERGİ UNUTULMAZ

24.01.2019 - 9:07

ERZURUM’DA AÇILAN BU SERGİ UNUTULMAZ

Karslı kadınlar, Sefa Yamak tarafından soğuk kış koşulları altında mücadele ederken fotoğraflandı, soğuktan etkilenen ciltlerin hikâyesi fotoğraf karelerine taşınarak Çıldır Gölü üzerinde sergilendi.

Bioderma, cilt kuruluğunu ortadan kaldıran Atoderm serisi ile Türkiye’nin en soğuk bölgesi Kars’ta farklı bir deneyime imza attı. 70’li yıllardan bu yana tüm cilt tipleri ve cilt ihtiyaçları için sağlıklı  dermatolojik çözümler sunan Bioderma, kuru, çok kuru ve yoğun cilt kuruluğuna sahip ciltler için geliştirilmiş Atoderm serisinden ilham alarak “Atoderm ile Doğu Ekspresi” projesi ile sıra dışı bir çalışma yaptı.

Bioderma Laboratuvarları ve Sefa Yamak iş birliği ile gerçekleştirilen “Untitled Portraits” fotoğraf sergisi, Türkiye’nin en sert kışının geçtiği Kars’ta yaşayan kadınların ciltlerinin yaşam tarzından ve onları çevreleyen koşullardan nasıl etkilendiğine dikkat çekebilmek ve ciltlerini kışın etkilerinden korumalarına destek verebilmek amacıyla oluşturuldu.

Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilen bu projede, Karslı kadınlar ülkemizin ezber bozan fotoğraf sanatçılarından Sefa Yamak tarafından soğuk kış koşulları altında mücadele ederken fotoğraflandı, soğuktan etkilenen ciltlerin hikâyesi fotoğraf karelerine taşınarak ilk defa donmuş Çıldır Gölü üzerinde sergilendi. İstanbul’da da düzenlenecek sergiden elde edilecek tüm gelir, Kars sakinlerinin ihtiyaçları için kullanılacak. Erzurum- Gazete Pusula

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :