25 Mart 2023 - Hoş geldiniz

ERZURUM’DA DONDURUCU SOĞUKTA ET KUYRUĞU

Ana Sayfa » GÜNCEL » ERZURUM’DA DONDURUCU SOĞUKTA ET KUYRUĞU

Eklenme : 03.02.2023 - 8:44

Yurtseverlik Haber

yazarın tüm yazıları

Hükümetin uyguladığı ekonomi politikaları sonucu yaşanan ekonomik kriz her geçen gün etkisini artırıyor. Erzurum’da vatandaşlar ucuz et alabilmek için eksi 5 derece soğuk ve yoğun kar yağışı altında Et ve Süt Kurumu (ESK) mağazası önünde uzun kuyruklar oluşturuyor.

Piyasaya göre daha ucuz et satışının yapıldığı ESK mağazalarının önünde uzun kuyruklar oluşuyor. Sözcü’den Ayhan Bozkurt’un haberine göre Erzurum merkez Yakutiye İlçesi Gez Mahallesi’nde bulunan ESK mağazasının önünde soğuk hava ve kar yağışına aldırmadan kuyruğa giren vatandaşlar, “Milletvekilleri ne yapıyor. Aldıkları para zıkkım olsun onlara. Altı tane milletvekili çıkaran bu Erzurum’un hele haline bak?” diye tepki gösterdi.

‘500 METRE KUYRUK VAR’

Kuyrukta et sırası bekleyen vatandaşlar, “Bu kış vaktinde memlekette acımızdan öleceğiz. 8 bin lira maaş veriyorlar. Halimiz ortada. Hayvancılık, tarım bölgesi olan yerde et bulamıyoruz. Sabah 5’ten beri burada kar altında et kuyruğundayız.  Vatandaşın hali işte bu. Türkiye’yi bu hale getirdiler. Bakın 500 metre kuyruk var” diye konuştu.

Nüfusunun yüzde 45’inin geçimini tarım ve hayvancılıktan sağladığı Erzurum’un yüzölçümünün yüzde 63’ü meralardan oluşuyor. Türkiye’nin ‘et deposu’ olarak nitelendirilen ve ‘Hayvancılığın Başkenti’ olarak bilinen Erzurum, 16 milyon dekarla Türkiye’nin yüzde 11’inden fazla mera alanına sahip.

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları