2 Haziran 2023 - Hoş geldiniz

ERZURUM’DA DÜZENLENEN TAŞLI SALDIRININ PERDE ARKASI

Ana Sayfa » GÜNCEL » ERZURUM’DA DÜZENLENEN TAŞLI SALDIRININ PERDE ARKASI

Eklenme : 09.05.2023 - 8:39

ERZURUM’DA DÜZENLENEN TAŞLI SALDIRININ PERDE ARKASI

Cumhurbaşkanlığı ve TBMM seçimlerine sayılı günler kala kamuoyu yoklamalarına göre önde olan Millet İttifakı, son günlerde yeni provokasyon girişimlerinin olabileceği duyumlarını aldı. Birgün’den Hüseyin Şimşek’in haberine göre ittifak, tüm mitingler için ek güvenlik talebinde bulundu. Millet İttifakı’nı oluşturan altı parti, kendi önlemlerini de artırdı.

Kılıçdaroğlu’nun “Seçim gecesi sokağa çıkmayın” çağrısını da bu kapsamda yaptığı ifade edildi. Kimsenin zarar görmemesi için ellerinden gelen tüm çabayı sarf ettiklerini bildiren CHP kaynakları, asıl işin emniyet güçlerinde olduğunu bildirdi. “Biz üzerimize düşeni yapacağız” diyen kaynaklar, “Devlette şu an iki grup bürokrat var. Biri parti devletine ve AKP’ye bağlı olanlar, diğerleri ise devletin şerefli bürokratları. Onlara büyük görev düşüyor. Güvenmek istiyoruz. Eğitim, sağlık, ekonomi, ticaret, tarım, sağlık gibi alanlardaki sorunlar ortada durdukça bu provokasyonlar işe yaramaz. Sağduyulu, çatışmalara neden olmayacak politikanın sürdürülmesi ve demeçlerin bu yönde verilmesi gerekiyor” dedi.

Yaşananların, “Seçimi kaybedeceğini anlayan iktidarın son hamleleri” olduğu tespiti ile hareket eden ittifak, gerilimi düşürecek adımlar atacak. Millet İttifakı meydanlardan sağ duyuya davet eden açıklamalarda bulunacak. Seçimin ikinci tura kalması durumunda AKP’nin “14-28 Mayıs” arasında çatışmaları daha da derinleştirebileceği uyarısı yapacak olan muhalefet, “İlk turda bitirelim” çağrısına ağırlık verecek. Millet İttifakı, seçim gecesi oluşabilecek karışıklıkların önüne geçebilmek için de çalışma yürütüyor. İlk olarak sandık güvenliği için çalışmalarını noktalayan ittifak, başta yurtdışı oylarının sayılacağı ATO Congresium olmak üzere, belirli merkezlere “avukat ordusu” gönderecek. Yüksek Seçim Kurulu da bu adreslerden biri olacak. Ayrıca olası elektrik kesintilerine karşı jeneratörlerin de hazır olduğu bildirildi. Yurttaşlardan da sonuçlar ne olursa olsun saldırıya açık pozisyona gelmemeleri ve sevinç gösterilerini taşkınlığa dönüştürmemeleri istenecek.

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları