ESKİ AKP’Lİ EMİN ŞİRİN’DEN, ERDOĞAN’A SORU: ”KAYBEDERSENİZ İYİ NİYETLE DEVRETMEYE HAZIR MISINIZ?”

Ana Sayfa » GÜNCEL » ESKİ AKP’Lİ EMİN ŞİRİN’DEN, ERDOĞAN’A SORU: ”KAYBEDERSENİZ İYİ NİYETLE DEVRETMEYE HAZIR MISINIZ?”

08.05.2018 - 21:10

ESKİ AKP’Lİ EMİN ŞİRİN’DEN, ERDOĞAN’A SORU: ”KAYBEDERSENİZ İYİ NİYETLE DEVRETMEYE HAZIR MISINIZ?”

Emin Şirin, 24 Haziran seçimlerine ilişkin konuştu. Şirin, Erdoğan’a “Bu seçimleri kaybederseniz bu iktidarı, demokratik ölçüler çerçevesinde, hukuk devleti ölçüleri çerçevesinde iyi niyetle devretmeye hazır mısınız?” sorusunu yöneltti.

AK Parti’nin TBMM’ye girdiği ilk seçimde İstanbul Milletvekili olan Emin Şirin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, 24 Haziran’daki seçimleri kaybetmesi halinde ‘hukuk devleti ölçüleri çerçevesinde iktidarı devretmeye hazır olup olmadığını’ sordu.

KRT Haber Müdürü Çağlar Cilara’nın konuğu olan eski Şirin, “Ben Cumhurbaşkanı’na bir soru sormak istiyorum; Adil yapılan seçimleri, adil olarak yapıldığı taktirde bu seçimleri kaybederseniz bu iktidarı, demokratik ölçüler çerçevesinde, hukuk devleti ölçüleri çerçevesinde iyi niyetle devretmeye hazır mısınız? Bu soru bugüne kadar basında hiç sorulmadı. Sizin programımızda ilk defa biz soruyoruz.” ifadelerini kullandı.

EMİN ŞİRİN KİMDİR?

Şirin, 3 Kasım 2002’deki genel seçimlerde AKP’den İstanbul Milletvekili seçildi. 9 Eylül 2003’te partisinden ayrıldı ve kısa süre sonra Liberal Demokrat Parti (LDP) Genel Başkanı oldu. Ancak oradan da kısa sürede ayrıldı. Ağustos 2005’te katıldığı Anavatan Partisi’nden de Mayıs 2006’da ayrılan Şirin, 2006-2009 yılları arasında da Genç Parti’de görev yaptı.

Milletvekiliyken Meclis’in en çok soru önergesi veren ismi olan Şirin, Fethullah Gülen hakkında da suç duyurusunda bulundu. Ergenekon Davası kapsamında yargılanan ve 7 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırılan Şirin, bir süre yurtdışında yaşadı.

KAYNAK: GAZETE DUVAR

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :