29 Eylül 2023 - Hoş geldiniz

ESKİ AKP’Lİ TURHAN ÇÖMEZ: ”ÇATIR ÇATIR DAĞILIYORLAR”

Ana Sayfa » GÜNCEL » ESKİ AKP’Lİ TURHAN ÇÖMEZ: ”ÇATIR ÇATIR DAĞILIYORLAR”

Eklenme : 29.07.2022 - 10:05

ESKİ AKP’Lİ TURHAN ÇÖMEZ: ”ÇATIR ÇATIR DAĞILIYORLAR”

Bir dönem Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dokturluğunu üstlenen, eski AKP Milletvekili Turhan Çömez, Halk TV’de yayınlanan ‘Gökmen Karadağ ile Açıkça’ programına konuk oldu. İktidar partisiyle ilgili dikkati çeken iddiaları gündeme getirdi.

‘AKP TEŞKİLATLARI ÇATIR ÇATIR DAĞILIYOR’

“Erdoğan otokratikleştikçe hata yapıyor, hata yaptıkça otokratikleşiyor” diyen Çömez, “Otokrasi seviyesi arttıkça tabanından da kopuyor. Halktan da kopuyor, teşkilatlarından da kopuyor. Teşkilatlarında olup bitenden haberi yok. Zannediyor ki AKP’yi ilk kurduğu o zamanlardaki o ruh, o heyecan devam ediyor. Hayır. AKP teşkilatları çatır çatır dağılıyor” ifadesini kullandı.

‘GENEL MERKEZ’LE SARAY ÇATIŞMA İÇERİSİNDE’

AKP tabanı ile teşkilatının birbirinden koptuğunu ifade eden Çömez, “Teşkilat kendi arasında büyük kavgalar içerisinde, büyük entrikalar dönüyor, teşkilatla Genel Merkez çatışma içerisinde, Genel Merkez’le Saray çatışma içerisinde” diye konuştu.

YUMRUK YUMRUĞA KAVGA

AKP teşkilat toplantısında yaşanan bir kavgaya değinen Çömez olayı şu sözlerle anlattı:

“İlini söylemeyeceğim. Bir vilayetimizde, AKP Milletvekilleri kendi aralarında bir toplantı yaptılar. Bir bayan milletvekili de var aralarında. Tartışma öyle bir hale geldi ki birbirleriyle yumruk yumruğa kavga ettiler. Bundan Genel Merkez’in haberi dahi yok. Çünkü kopmuş vaziyetteler. Halktan koptukları gibi teşkilattan da kopmuş vaziyetteler.”

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları