1 Ekim 2022 - Hoş geldiniz

ESKİ MİLLİ ATLET SÜREYYA AYHAN, BEDEN EĞİTİMİ ÖĞRETMENİ OLARAK BİR ORTAOKULA ATANDI

Ana Sayfa » GÜNCEL » ESKİ MİLLİ ATLET SÜREYYA AYHAN, BEDEN EĞİTİMİ ÖĞRETMENİ OLARAK BİR ORTAOKULA ATANDI

Eklenme : 06.09.2021 - 20:46

ESKİ MİLLİ ATLET SÜREYYA AYHAN, BEDEN EĞİTİMİ ÖĞRETMENİ OLARAK BİR ORTAOKULA ATANDI

Milli sporcu Süreyya Ayhan Kop, Ankara’daki bir ortaokulda öğretmenliğe başlıyor. Çankırı Postası’nın haberine göre, Millî Eğitim Bakanlığı tarafından milli sporcu kontenjanından 3 ay önce Beden Eğitimi Öğretmenliği kadrosuna alınan 42 yaşındaki Süreyya Ayhan, ders zilinin çalmasıyla birlikte Çubuk Yavuz Selim Ortaokulu’nda Beden Eğitimi öğretmeni olarak ders başı yapacak.

Antalya’da yaşayan Ayhan’ın Çubuk’tan ev satın aldığı edinilen bilgiler arasında yer alıyor.

Gazete Duvar’dan Alper Budka’nın haberine göre okul yönetimi de gazetenin iddiasını doğruluyor. İsmini vermek istemeyen bir müdür yardımcısının aktardığı bilgiye göre, Süreyya Ayhan ilk dersine 9 Eylül’de girecek: “Hocamız çok heyecanlı görünüyor. Bize çok mutlu olduğunu ve yeni olimpiyat sporcuları yetiştirmek istediğini söyledi. Henüz hangi sınıfların dersine gireceğini ya da haftada kaç derse gireceği belli değil.”

Çubuk İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ise Ayhan’ın atamasını yalanlamamakla birlikte, henüz kararname ellerine ulaşmadığından net bilgi veremeyeceklerini söyledi.

Öte yandan Çankırılı vatandaşların gazetenin sosyal medya paylaşımının altındaki olumsuz yorumları da dikkat çekti. Doping skandalıyla ömür boyu spordan men edilen Süreyya Ayhan’ın memleketi Çankırı’da 2003 yılında İstasyon Meydanı’na dikilen heykeli, ‘yıprandığı ve bakımsız kaldığı’ gerekçesiyle belediye meclisi kararı ile kaldırılarak, belediyenin asfalt şantiyesindeki deposuna konulmuştu. Ayhan, dönemin Başbakan Yardımcısı ve Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Mehmet Ali Şahin’in sert eleştirilerinin de hedefi olmuştu.

Eski milli sporcu, Türkiye’nin Dünya Atletizm Şampiyonaları tarihindeki ilk madalyasını da elde etmişti. Ayhan, hâlen 3:55.33 ile 1500 metre kadınlar Türkiye rekorunu elinde bulunduruyor.

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları