1 Ekim 2022 - Hoş geldiniz

ESKİ MİLLİ PARKLAR GENEL MÜDÜRÜ, AKP MİLLETVEKİLİ NEVZAT CEYLAN’IN İSYANI: ORMAN İŞLETMESİ 12OO YAŞINDAKİ ANIT AĞAÇLARI KESTİ

Ana Sayfa » GÜNCEL » ESKİ MİLLİ PARKLAR GENEL MÜDÜRÜ, AKP MİLLETVEKİLİ NEVZAT CEYLAN’IN İSYANI: ORMAN İŞLETMESİ 12OO YAŞINDAKİ ANIT AĞAÇLARI KESTİ

Eklenme : 05.07.2022 - 8:58

ESKİ MİLLİ PARKLAR GENEL MÜDÜRÜ, AKP MİLLETVEKİLİ NEVZAT CEYLAN’IN İSYANI: ORMAN İŞLETMESİ 12OO YAŞINDAKİ ANIT AĞAÇLARI KESTİ

AK Parti Ankara Milletvekili Nevzat Ceylan, Ankara Nallıhan Sarıçalı Dağı’nda Orman İşletmesi’nin yaptığı ağaç katliamına isyan etti.

Çapları 70 ile 140 cm, yaşları 500 ile 1200 olan 50 ye yakın anıt ağacın kesildiğini belirten Ceylan Twitter hesabından yaptığı açıklamada “Bu katliamı meslek taasubu içinde örtbas etmeye çalışanları Allah a havale ediyorum” dedi.

Ağaç katliamından fotoğraflar paylaşan Nevzat Ceylan, şu yorumu yaptı: “Ülkemizin tek Anıt Ağaç Müzesi olan Nallıhan Sarıçalı Dağı nda çapları 70 ile 140 cm, yaşları 500 ile 1200 olan 50 ye yakın anıt ağaç Orman İşletmesi tarafından kesilmiştir. Bu katliamı meslek taasubu içinde örtbas etmeye çalışanları Allah a havale ediyorum.”

Ceylan’ın konuya ilişkin Ceylan, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, Orman Genel Müdürlüğü’nün ağaçların kesildiği bölgenin 21 Ekim 2021’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onayı ile Sarıçalı Dağı Milli Parkı olarak koruma statüsüne kavuşturulan Nallıhan yakınlarındaki ormanlık alana dahil edilmesine izin vermediğini söyledi.

AK Partili vekil isyan etti: Orman işletmesi 500-1200 yaşındaki ağaçları kesti - Sayfa 4

Nallıhanlı olduğu, Orman İşletme Şefliği ve genel müdürlük görevlerinde bulunduğu için bölgede teknik inceleme yaptığını anlatan Ceylan, “Yaptığımız incelemeler neticesinde yapılan ağaç kesimlerinin bilimden, teknikten uzak Amenajman Planı’na aykırı olduğuna bizzat şahit olduk. Kesilen 50 civarındaki anıt ağacın 80-140 cm çapında, yaklaşık 500-1100 yaşlarında olduğu anlaşılmış olup, bu manzara karşısında üzüntümüzden kahrolduk” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları