”EY TRUMP..” BİTTİ, ŞİMDİ ”ÇAK TRUMP..” ZAMANI

Ana Sayfa » GÜNCEL » ”EY TRUMP..” BİTTİ, ŞİMDİ ”ÇAK TRUMP..” ZAMANI

12.07.2018 - 11:46

”EY TRUMP..” BİTTİ, ŞİMDİ ”ÇAK TRUMP..” ZAMANI

Siyaset tarzları sık sık benzetilen Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ABD Başkanı Trump’ın ilişkisi bir gergin bir barışık devam ediyor. Bir kaç ay önce Kudüs krizi sırasında Trump’a ‘Ey Trump ne yapmak istiyorsun’ diye seslenen Erdoğan, NATO Zirvesinde bu kez ABD Başkanı ile samimi görüntüler verdi. İkiliye Erdoğan’ın bir süre önce ‘Baktım garip garip konuşuyor” dediği Fransa Cumhurbaşkanı Macron da eşlik etti.

2016’da yapılan seçimde ABD Başkanı seçilen Donald Trump ile CumhurbaşkanıRecep Tayyip Erdoğan arasındaki ilişki son iki yılda inişli çıkışlı bir seyir izledi. Trump’ınABD Başkanı seçilmesinin ardından hem AKP iktidarı hem de AKP’ye yakın medyada memnuniyet yarattı ve sıcak mesajlar verildi.

NATO ZİRVESİNDE SAMİMİ POZLAR

Belçika’nın başkenti Brüksel, dün başlayan NATO liderler zirvesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ‘un samimi görüntüleri damga vurdu. AKP’ye yakın gazetelerin birinci sayfalarına taşıdıkları bu fotoğraf, ABD yönetimi ile gerginliğin düşürüldüğü şeklinde yorumladı.

Oysa Erdoğan kısa bir süre önce Türkiye’de yaptığı açıklamalarda hem Trump, hem de Macron hakkında sert ifadeler kullanmıştı.

BİR KÜS BİR BARIŞIK: ERDOĞAN-TRUMP İLİŞKİSİ

Dünkü zirvedeki samimi görüntü, hükümete yakın Sabah gazetesinde “Türkiye’nin ilk başkanı Recep Tayyip Erdoğan , göreve geldikten sonra yurtdışındaki ilk zirveye katıldı. Nato üyesi 29 ülkenin liderlerinin bir araya geldiği Brüksel’deki zirvede; Erdoğan, Devlet Başkanı sıfatıyla yer aldı.  Recep Tayyip Erdoğan , Almanya Başbakanı Angela Merkel ile ikili görüşmesi öncesi ABD Başkanı Donald Trump ve Fransa CumhurbaşkanıEmmanuel Macron ile de kısa sohbetler gerçekleştirdi. Liderler, zirvenin sonunda aile fotoğrafı çektirdi.” satırları ile yer aldı. Diğer gazeteler de fotoğrafı birinci sayfalarına taşıdı.

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :