7 Şubat 2023 - Hoş geldiniz

EYT’LİLER MÜCADELE ETTİ VE BAŞARDI..ŞİMDİ EMEKLİLER, YENİ ASGARİ ÜCRET 8 BİN 500 TL’NİN ÜZERİNDE BİR ARTIŞ BEKLİYOR

Ana Sayfa » GÜNCEL » EYT’LİLER MÜCADELE ETTİ VE BAŞARDI..ŞİMDİ EMEKLİLER, YENİ ASGARİ ÜCRET 8 BİN 500 TL’NİN ÜZERİNDE BİR ARTIŞ BEKLİYOR

Eklenme : 28.12.2022 - 23:00

Yurtseverlik Haber

yazarın tüm yazıları

EYT düzenlemesi ile ilgili Ankara Beştepe’de Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan başkanlığında bir toplantı gerçekleştirildi. Toplantı sonrası Erdoğan kameraların karşısına geçerek EYT düzenlemesini açıkladı Açıklamaya göre, 2 milyon kişi emeklilik hakkını kazanırken; herhangi bir yaş sınırı gelmediği de belirtildi.

Hiç kuşkusuz verilen mücadeleye bakıldığında çoktan hak edilmiş bir gelişme bu.

Ama şimdi gözler 8 milyona yakın emeklinin maaşlarına yapılacak zamda. Üstelik çok daha önemli bir gelişme var. Yeni asgari ücretin açıklanmasının üstünden bir hafta geçmeden başta zincir marketler olmak üzere gıda ürünlerine ulaşılan bütün işletmelerde etiket fiyatlarının en az yüzde 50 artmış olması. Yani verilen zamlı maaş daha işçilerin elline geçmeden uçup gitti.

Çok vahşice bir döngü bu.

O nedenle aileleriyle beraber ülke nüfusunun yarıya yakınına tekabül eden emekliler için, asgari ücretin altında bir zam oranı, onları bu vahşi işleyişe teslim etmekten başka bir anlam taşımamaktadır.

Şimdi ister iktidara, isterse muhalefete oy vermiş olsun, büyün yurttaşların beklentisi EYT’lilerin ardından emekliler için verilecek kararda.

 

 

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları