4 Şubat 2023 - Hoş geldiniz

EYVAH Kİ NE EYVAH!…TÜİK, ASGARİ ÜCRET TESPİT KOMİSYONUNA BİR İŞÇİNİN GEÇİNEBİLMESİ İÇİN GEREKEN ASGARİ HARCAMA TUTARINI SUNACAK

Ana Sayfa » GÜNCEL » EYVAH Kİ NE EYVAH!…TÜİK, ASGARİ ÜCRET TESPİT KOMİSYONUNA BİR İŞÇİNİN GEÇİNEBİLMESİ İÇİN GEREKEN ASGARİ HARCAMA TUTARINI SUNACAK

Eklenme : 14.12.2022 - 12:15

Yurtseverlik Haber

yazarın tüm yazıları

Asgari Ücret Tespit Komisyonu, gelecek yıl geçerli olacak yeni asgari ücreti belirlemek üzere bugün ikinci toplantısını yapıyor. Kulislerde 8 bin lira ile 8 bin 500 lira arasında çeşitli rakamlar dile getiriliyor. Ancak son kararı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın vereceğine de dikkat çekiliyor.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nda yapılacak toplantıda Hazine ve Maliye Bakanlığı başta olmak üzere çeşitli kurumlardan gelen raporlar ele alınacak. Ayrıca TÜİK’in bir işçinin geçinebilmesi için yapması gereken asgari harcama tutarlarına ilişkin hesaplamaları da komisyona sunması bekleniyor.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı yaptırdığı araştırmadan hareketle, işçilerin asgari ücret beklentisinin 7 bin 500 TL, işverenin 7 bin TL, çeşitli mesleklerden oluşan vatandaşların oluşturduğu kamuoyunun ortak beklentisinin 7 bin 845 TL, asgari ücretle çalıştığını belirten işçilerin asgari ücretten beklentisinin de ortalama 7 bin 630 TL olduğunu açıklamıştı.

Bugünkü toplantıdan bir karar çıkması beklenmiyor. Ancak hafta sonuna doğru Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da katılacağı bir toplantıyla kararın açıklanabileceğine işaret ediliyor. Kulislerde genel olarak 8 bin lira ile 8 bin 500 lira arasında çeşitli rakamlar dile getiriliyor.

 

İLGİLİ HABER: KUZU KURDA NASIL TESLİM EDİLİR? İŞTE YANITI: TÜİK BUGÜN ASGARİ ÜCRET TESPİT KOMİSYONUNA BİR İŞÇİNİN GEÇİNEBİLMESİ İÇİN GEREKEN ASGARİ HARCAMA TUTARINI SUNACAK..PEKİ BAŞKA?

TÜRK İŞ MİLYONLARCA ASGARİ ÜCRETLİYİ NASIL ATEŞE ATTI? BÜYÜK, KİRLİ OYUNU TEK TEK AÇIKLIYORUZ…

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları