27 Kasım 2021 - Hoş geldiniz

EZHEL: RAP’İ BIRAKIYORUM, HUKUK OKUYACAĞIM

Ana Sayfa » HAYATIN İÇİNDEN » EZHEL: RAP’İ BIRAKIYORUM, HUKUK OKUYACAĞIM

Eklenme : 13.01.2019 - 12:08

EZHEL: RAP’İ BIRAKIYORUM, HUKUK OKUYACAĞIM

Ezhel adını kullanan sanatçı Sercan İpekçioğlu, hakkında “Kullanmak için uyuşturucu veya uyarıcı madde satın almak, kabul etmek ve bulundurmak” suçlamasıyla 2 yıldan 5 yıla kadar hapsi istenmesini Instagram hikayeleri üzerinden değerlendirdi.

Ezhel Instagram’dan yaptığı paylaşımda şunları söyledi:

“Bu çocuk size ne yaptı? Şekerlik yaptı, şirinlik yaptı. Şarkılar, türküler söyledi bu çocuk. Bana bir de zehir taciri muamelesi… Millet birbirini kesiyor ben karıncayı incitmedim daha. O kadar olay oluyor o zaman neredesiniz ya. Adalete en çok ihtiyaç duyduğumuz zaman neredesiniz ya? Rap’i bırakıyorum, hukuk okuyacağım. Bu karanlık bu yozlaşmış düzeni hep beraber sanatla bir gün değiştireceğiz, o zamana kadar kolay gelsin. O değil de her gazetede ismimiz var ha, parasını versen böyle reklam yaptıramazsın!”

3,5 hafta cezaevinde kalmıştı

Ezhel, sosyal medya hesapları ve söylediği bazı şarkılarında uyuşturucu kullanımını özendirdiği iddiasıyla 24 Mayıs 2018’de tutuklanmıştı.

Hakkındaki iddianame 5 Haziran 2018’de hazırlanan Ezhel hakkında “uyuşturucu madde kullanılmasını özendirme” suçundan 5 yıldan 10 yıla kadar hapis cezası ve bin günden onbin güne kadar adli para cezası ile istemiyle dava açıldı.

Uluslararası Af Örgütü de Ezhel için “acil eylem” kampanyası başlattıKampanyaya şimdiye kadar 10 binin üzerinde kişi imza verdi.

Ezhel 19 Haziran 2018’de İstanbul 44. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın ilk duruşmasına 10 yıla kadar hapis istemiyle yargılandığı davadan beraat etti.

Altın Kelebek’te “En iyi çıkış” ödülünü aldı

Ezhel, 9 Aralık 2018’de düzenlenen Altın Kelebek  ödül töreninde “En İyi Çıkış” ödülü almıştı.

Ezhel ödülü alırken şunları söylemişti:

“Sanatın sansürlenemeyeceğini, parmaklıklar arkasına alınamayacağını bilip bize destek olan herkese teşekkür ediyorum. Bu ödülü her zaman hor görülmüş, arkada bırakılmış ama bugün zirveleri kovalayan Türkçe Rap adına da alıyorum!”

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları