20 Ocak 2022 - Hoş geldiniz

FATİH ERBAKAN: COVİD-19 VARYANTLARININ ORTAYA ÇIKMASININ SEBEBİ AŞILARDIR

Ana Sayfa » GÜNCEL » FATİH ERBAKAN: COVİD-19 VARYANTLARININ ORTAYA ÇIKMASININ SEBEBİ AŞILARDIR

Eklenme : 15.09.2021 - 19:19

FATİH ERBAKAN: COVİD-19 VARYANTLARININ ORTAYA ÇIKMASININ SEBEBİ AŞILARDIR

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, aşı karşıtı açıklamalarına bir yenisini ekledi.

Erbakan geçen hafta Konya’da korona virüsü aşısıyla ilgili gelen bir soruya, “Aşı olmadım, olmayı da düşünmüyorum. Şüphelendiğimiz birçok açık nokta var” demişti. Fatih Erbakan, bazı aşılarda kullanılan mRNA teknolojisiyle ilgili ise, “mRNA demek insanın hücre çekirdeğine girmek demektir. Yarı insan yarı maymun çocuklar doğurmasına sebep olabilirsiniz. 3 kulaklı 5 gözlü yaratıklar doğmasına yol açabilir” şeklinde bilimden uzak ifadeler kullanmıştı.

Fatih Erbakan bu kez, partisinin genel merkezinde bazı doktorlarla birlikte düzenlediği basın toplantısında aşı karşıtı yeni açıklamalar yaptı.

Aşı, ilaç ve modern tıp karşıtı olmadıklarını savunan Erbakan, “Her bireyin herhangi bir tedaviyi reddetme hakkı saklı olduğu gibi aşılanmayı da reddetme hakkı vardır. Bunu çiğnemek Anayasa’ya, insan haklarına ve bilime aykırıdır. Daha önce gerekli testlerden geçmiş, faz aşamalarını tamamlamış, ruhsatları alınmış, güvenli olduğu ortaya çıkmış olan aşıları çocuklarımıza yaptırdık. Bu noktada modern tıbbın üretmiş olduğu ilaçları kullandık” dedi.

‘DANIŞTAY’A BAŞVURDUK’

İnsanların dolaylı olarak aşıya zorlanmasının haksız ve hukuksuz olduğunu söyleyen Erbakan, bu konuda resmi adım atarak Danıştay’a başvurduklarını bildirdi.

Antikor düzeyine bakılmadan rastgele aşı yapılmasının bilimsel olmadığını öne süren Erbakan, Covid-19 varyantlarının ortaya çıkma sebebinin aşılar olduğunu savundu.

Son günlerde aşıyla ilgili yaptığı açıklamaların çarpıtıldığını öne süren Erbakan, “mRNA teknolojisini kullanan aşıların hücrenin çekirdeğine etki edip oradaki genetik yapıyı değiştirmesi ve bozması mümkündür” diye konuştu.

Erbakan, bir kişiye iki farklı tür aşının yapılmasının tehlikeli olduğunu da iddia etti.

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları