2 Haziran 2023 - Hoş geldiniz

FAZIL SAY’DAN, İNCE’YE BİR TEPKİ DAHA: ÇEKİLSİN YOLUMUZDAN, ADINI BİR DAHA DUYMAK İSTEMİYORUZ

Ana Sayfa » GÜNCEL » FAZIL SAY’DAN, İNCE’YE BİR TEPKİ DAHA: ÇEKİLSİN YOLUMUZDAN, ADINI BİR DAHA DUYMAK İSTEMİYORUZ

Eklenme : 28.03.2023 - 18:53

FAZIL SAY’DAN, İNCE’YE BİR TEPKİ DAHA: ÇEKİLSİN YOLUMUZDAN, ADINI BİR DAHA DUYMAK İSTEMİYORUZ

Fazıl Say, Muharrem İnce'nin özrünü kabul etmedi: 'Çekilsin yolumuzdan, adını bir daha duymak istemiyoruz'

 

Memleket Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, 100 bin imzayı toplandıktan sonra yaptığı ilk açıklamasında, kendisini desteklemeyen ünlü isimler için “sözde sanatçılar” ifadesini kullanmıştı.

Fazıl Say, Genco Erkal, Şahan Gökbakar ve Gökhan Özoğuz ve birçok sanatçı İnce’nin bu sözlerine tepki göstermişti.

“BÜTÜN SANATÇILARDAN ÖZÜR DİLİYORUM”

İnce, gelen eleştirilerin ardından sosyal medya hesabından bir özür mesajı yayınladı.  John Steinbeck’ten bir alıntı yapan İnce, ‘Sözde sanatçılar’ ifadesinden dolayı bütün sanatçılardan özür dilediğini söyledi.

İnce, özür mesajında şu sözlere yer verdi:

“John Steinbeck, ‘Bir insana dengesini kaybettirip, sonra da normal davranmasını bekleyemezsiniz.’ der. Üzerimize çok gelindi. Normalde hiç kullanmadığım bir ifade olmasına rağmen basın toplantısında ağzımdan “sözde sanatçılar” şeklinde bir ifade çıktı. Üzülerek gördüm ki bunu üzerine alınan kıymetli sanatçılarımız olmuş. Bu ifade nedeniyle, bırakın adı geçen kıymetli sanatçılarımızı, ülkemin bütün sanatçılarından özür diliyorum. Ne derlerse desinler, ne yaparlarsa yapsınlar, sanatçıların başımızın üzerinde yeri vardır.”

FAZIL SAY’DAN SERT TEPKİ

Ünlü piyanist Fazıl Say ise İnce’nin özrünü kabul etmedi. Twitter’dan bir paylaşımda bulunan Say, “Çekilsin yolumuzdan. Adını bir daha duymak istemiyoruz. Utanç yaşattı” dedi.

Sanatçı, şu ifadeleri kullandı:

“Ne özür istiyoruz ne de af. Hiç bir şey istemiyoruz. Mağara adamı seviyesi söylem ve trollerini de alsın gitsin istiyoruz. Aydınlık ve güzel bir geleceğe uzandığımız yolda ‘gölge etmesin’ yeterlidir. Çekilsin yolumuzdan. Adını bir daha duymak istemiyoruz. Utanç yaşattı.”

 

İLGİLİ HABER: MUHARREM İNCE KENDİNİ JOHN STEİNBECK’İN SÖZLERİYLE SAVUNDU: BİR İNSANA DENGESİNİ KAYBETTİRİP SONRA DA NORMAL DAVRANMASINI BEKLEYEMEZSİNİZ. BUNA FAZIL SAY’IN YANITI: ÇEKİLSİN YOLUMUZDAN, ADINI BİR DAHA DUYMAK İSTEMİYORUZ…

MUHARREM İNCE’YLE İLGİLİ EN ÇARPICI GERÇEK: BU SORU KAĞITTAN KULEYİ TEK VURUŞTA DEVİRİR YIKAR..

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları