FERHAN ŞAYLIMAN- WHATSAPP’IN ARKA PLANINDA NE VAR? KORONA GÜNLERİNDE AKIL VE RUH SAĞLIĞIMIZI NASIL KORURUZ?

Ana Sayfa » GÜNCEL » FERHAN ŞAYLIMAN- WHATSAPP’IN ARKA PLANINDA NE VAR? KORONA GÜNLERİNDE AKIL VE RUH SAĞLIĞIMIZI NASIL KORURUZ?

11.04.2020 - 18:45

FERHAN ŞAYLIMAN- WHATSAPP’IN ARKA PLANINDA NE VAR? KORONA GÜNLERİNDE AKIL VE RUH SAĞLIĞIMIZI NASIL KORURUZ?

 

 

WHATSAPP’IN ARKA PLANINDA NE VAR? KORONA GÜNLERİNDE AKIL VE RUH SAĞLIĞIMIZI NASIL KORURUZ?

 

Sokağa çıkma yasağı beraberinde çok önemli bir tartışmayı da getirdi:2 günlük yasak 2 haftaya kadar uzatılabilir mi? WhatsApp üzerinden yaratılan korku ve panik bir başka gerçeği ortaya çıkardı. Ve karantina günlerinde akıl ve ruh SAĞLIĞIMIZI korumanın yolları ne? Yine dopdolu bir yayınla karşınızdayız..

 

SÜRÜ PSİKOLOJİSİ BÖYLE SÜREÇLERDE DAHA DA AZIYOR..BUGÜN WHATSAPP’LA KORKUTANLAR ACABA YARIN HANGİ GEREKÇEYLE İNSANLARI BASKILAMAYA ÇALIŞACAKLAR?..GEREKÇELER BİTMEZ..WHATSAPP SADECE BİR ÖRNEK..İNTERNETTE DOLAŞAN SES BANTLARI ÜRKÜTMEYE YETTİ..WHATSAPP GRUPLARI KEPENK KAPATTI…

 

EVLERDE AKIL VE RUH SAĞLIĞINI KORUMA YÖNTEMLERİ….MARKSİST SOSYOLOG SLAVOJ ZİZEK’TEN ALTIN DEĞERİNDE ÖNERİLER: ZİHİNSEL ÇÖKÜŞÜ ENGELLEMEK İÇİN UTANMADAN, SIKILMADAN GÜNDELİK YAŞAMI DEVAM ETTİREN BASİT ALIŞKANLIKLARINIZ OLDU….UZUN VADELİ DÜŞÜNMEYİN, BUGÜNÜ DÜŞÜNÜN, UYUYUNCAYA KADAR GEÇEN SÜRE İÇİNDE NELER YAPABİLECEĞİNİZİ TASARLAYIN..”HAYAT GÜZELDİR” FİLMİNDEKİ NAZİ TOPLAMA KAMPINA DÜŞEN BABA İLE ÇOCUĞUNUN MUTLULUK OYUNUNU OYNAYIN..EVE KAPANMANIN BİR OYUN OLDUĞUNU, HERKESİN BU OYUNU RIZASIYLA OYNADIĞINI VE SONUNDA KAZANANIN BÜYÜK ÖDÜL ALACAĞINI DÜŞÜNÜN…“Bu olanlar çok heyecan verici, yeni bir ahlakın doğuşuna tanıklık ediyoruz: insanlar evlerinde gece gündüz demeden çalışıyor, video konferanslar düzenliyor, çocuklarıyla ilgileniyor aynı zamanda onların eğitimlerini düzenliyorlar. Ve kimse onlara neyi neden yaptığını sormuyor. Çünkü bu “çalışmanın” arka planında ‘para kazanacağım’, ‘tatile gideceğim’ gibi motivasyonlar yok. Çünkü kimse bundan sonra parası olsa bile tatile gidip gidemeyeceğinden emin değil. Dünya algısı, başını sokacak bir evinin olması ve karnını doyuracak yemeğin olmasından ibaret hale geldi. Bunun yanında birilerini sevmek, kollamak ve şu an bunun için yapılması gerekenler öne çıkmış durumda. ‘Daha fazlasına ihtiyacım var’ düşüncesi gerçekdışı hale geldi.”
AYRINTILAR HABERİMİZDE…

 

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :