FERHAN ŞAYLIMAN YAZDI- HİKÂYEDEN HABERLER: YAĞMUR’UN RÜYASI

Ana Sayfa » HAYATIN İÇİNDEN » FERHAN ŞAYLIMAN YAZDI- HİKÂYEDEN HABERLER: YAĞMUR’UN RÜYASI

21.09.2018 - 18:23

Ferhan Şaylıman

Ferhan Şaylıman

yazarın tüm yazıları
FERHAN ŞAYLIMAN YAZDI- HİKÂYEDEN HABERLER: YAĞMUR’UN RÜYASI

Adım Yağmur.

Hakkari Yüksekova’da yaşıyoruz.

İkinci sınıf öğrencisiyim.

Doğuda çocuk olmanın ne anlama geldiğini bilmeyenlere şu kadarını söyleyebilirim: Korku, sürekli tetikte yaşama duygusu bizim için yürümeyi öğrendiğimiz, okumayı çözdüğümüz çağlarda başlıyor. Ama ben diğer çocuklara göre kendimi ayrıcalıklı hissediyorum. Eğer istersem dünyayı yeniden yaratacak kadar güçlü, yetenekli, yüreği sevgi dolu bir babam var. Bazen hangimiz daha çocuk diye karıştırdığım oluyor. Bu öyle güzel bir şey ki onunla korkularımı, hayallerimi paylaşırken kendimi bitmesini hiç istemediğim bir rüyanın içinde buluveriyorum.

İşte gördüğünüz fotoğraf da ben rüyadayken çekildi.

Olur mu öyle şey demeyin, elbette olur, babam yalan söylemez çünkü.

Bir gün dedi ki ‘’Hadi yum gözlerini şimdi, açtığında bir rüya göreceksin.’’

Ben de yumdum, aç dedi, bir de ne göreyim, kaç zamandır özlemini çektiğim, n’olur beni İstanbul’a götür, onun üzerinden geçelim, sonra uzaktan saatlerce bakalım diye yalvardığım Boğaz Köprüsü tam karşımda durmuyor mu? O ışıklı mucizeyi görmek en büyük hayalimdi, ancak rüyamda gerçek oldu. İkimiz de inanılmaz gözlerle köprünün ışıltılı haline bakıyorduk. Bunu nasıl yaptın diye sorduğumu anımsıyorum. Babam, benim yüzümdeki gülümsemeyi andıran bir ifadeyle şöyle diyordu:

‘‘Madem seni İstanbul’a götüremedim, köprüyü getirdim ayağına. Bunu yaparken bir tane perde kornişi, üç adet şemsiye, led ışıklar ve ses sistemi kullandım. Yağmur duyuyor musun martı seslerini (1), şu ışıkları görüyor musun? Üzerinden yıllar geçse bile asla unutamayacağın bir rüya verdim sana işte!’’

diyabakır sur3

Unutmayın diye yeniden söylüyorum, adım Yağmur.

Ben mutlu olayım diye babamın yüreğini katarak hazırladığı bir rüya gördüm.

Onu paylaştım sizinle.

Hakkari’den sevgilerimle.(2)

 

(1)    https://www.youtube.com/watch?v=zUOAZDVHi8I  Ernesto Cortazar — Alone at Sea

(2)    Kaynak-http://t24.com.tr/haber/istanbulu-gormek-isteyen-kizini-goturemedi-bogaz-koprusunun-maketini-yapti,409734 –İstanbul’u görmek isteyen kızını götüremedi, Boğaz Köprüsü’nün maketini yaptı!

(3) http://ferhansayliman.com/hikayeden-haberler-yagmurun-ruyasi/

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :