27 Kasım 2021 - Hoş geldiniz

FETHULLAH’IN 2012’DE ARNAVUTLUK’TA DÜZENLEDİĞİ KONFERANSA ADİL ÖZSÜZ’LE BERABER KATILAN AKADEMİSYENLER: ”O TARİHTE BU YAPININ TERÖR KİMLİĞİ YOKTU.”

Ana Sayfa » GÜNCEL » FETHULLAH’IN 2012’DE ARNAVUTLUK’TA DÜZENLEDİĞİ KONFERANSA ADİL ÖZSÜZ’LE BERABER KATILAN AKADEMİSYENLER: ”O TARİHTE BU YAPININ TERÖR KİMLİĞİ YOKTU.”

Eklenme : 06.02.2019 - 8:22

FETHULLAH’IN 2012’DE ARNAVUTLUK’TA DÜZENLEDİĞİ KONFERANSA ADİL ÖZSÜZ’LE BERABER KATILAN AKADEMİSYENLER: ”O TARİHTE BU YAPININ TERÖR KİMLİĞİ YOKTU.”

Adam Arnavutluk’ta konferans düzenliyor, kalkıp gidiyorsun.

Kimdir bu Fethullah in diye sormadan, seni o ülkeye her türlü masrafını karşılayarak davet ederken nereden geliyor bu değirmenin suyu diye kuşkulanmadan. Aynı iktidarın kilit isimlerinin yıllarca aynı yapı içinde siyaset yaptıktan sonra aldatılmışız yalanının arkasına sığınmaları gibi onlar da şimdi benzer bir gerekçenin arkasına sığınıyorlar.

Halen görevde olan öğretim üyelerinin 15 Temmuz darbe girişiminin kilit isimlerinden firari Adil Öksüz’le 2012’de aynı konferansa katıldığı ortaya çıktı.

FETÖ’nün 2012’de Arnavutluk’ta düzenlediği ve darbe girişiminin kilit isimlerinden Adil Öksüz’ün katıldığı konferansın görüntüleri ortaya çıktı.

Cumhuriyet’ye yer alan habere göre konferansa katılan bazı isimler hakkında 15 Temmuz darbe girişiminden sonra işlem yapılırken bazı akademisyenler soruşturmalara dahil edilmedi ve halen üniversitelerde kritik görevdeler.

REKTÖR DE VAR

Görüntülere göre Adil Öksüz’ün yanında oturan bazı isimler şöyle:

Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. İbrahim Çapak ve çeşitli üniversitelerde görev yapan Prof. İdris Şengül, Prof. Recep Ardoğan, Prof. Halil İbrahim Bulut, Doç. Yusuf Genç, Doç Faruk Tuncer

Akademisyenler “O tarihte bu yapının terör kimliği yoktu” savunmasını yaptı.

DANIŞMA KURULUNDA

Tiran Beder Üniversitesi’ndeki konferansa ilişkin daha önce hakkında haberler çıkan Sakarya Üniversitesi Sosyal Politika ve Anabilim Dalı Başkanı Doç. Yusuf Genç, toplantıyı FETÖ’nün sonradan düzenlediğini sonradan öğrendiğini ileri sürmüştü.

Ancak Genç’in adı Danışma Kurulu listesinde gözüküyor.

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları