FETHULLAH’IN SİYASİ AYAĞI MI? BUNLAR CÜMBÜR ”CEMAAT” FETHULLAHÇI. GÜL’ÜN DOKTORU BAKIN NELER ANLATTI?

Ana Sayfa » GÜNCEL » FETHULLAH’IN SİYASİ AYAĞI MI? BUNLAR CÜMBÜR ”CEMAAT” FETHULLAHÇI. GÜL’ÜN DOKTORU BAKIN NELER ANLATTI?

07.08.2018 - 8:36

FETHULLAH’IN SİYASİ AYAĞI MI? BUNLAR CÜMBÜR ”CEMAAT” FETHULLAHÇI. GÜL’ÜN DOKTORU BAKIN NELER ANLATTI?

İyi Parti genel Başkanı Akşener’in 24 Haziran öncesi söylediği bir söz tarihe altın harflerle yazılmalı.

Akşener kendisine yönelik ”Fetö”cü suçlamaları karşısında ”Sağdaki bütün oluşumların öyle ya da böyle Fethullah’la bağlantısı olmuştur.

Kısa süre önce ”Fetö” bağlantısı nedeniyle tutuklanan Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün doktoru Sedat Caner çarpıcı açıklamalarda bulundu.

 

Cumhuriyet’ten Alican Uludağ’ın haberine göre Sedat Caner, savcılık sorgusunda şunları anlattı:

“Ben Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün doktoru olmam nedeniyle bu yapının tepe yönetiminde yer alan Tuncay Delibaş ile mecburen temas ettim. Köşk’teki görevime başladığımda Tuncay Delibaş, Sağlık Koordinasyon Kurulu’nda görevliydi. Kendisiyle tıbbi konularda görüşürdüm. Aynı zamanda asistan olarak görev yaptığımda Tuncay Delibaş, Numune Hastanesi’nde bölüm başkanıydı. Ben de o dönemde herkes gibi kendisini tanıdım. Zaman zaman bir araya geldiğimiz oldu. Tuncay Delibaş, beni ürküten bir insandı. Bundan dolayı zorunlu temasım dışında uzak duruyordum.”

Sedat Caner, İngiltere’de firari olan Hamdi Akın İpek’le irtibatını ise şöyle açıkladı: “Marmaris’te Abdullah Gül’ün Cumhurbaşkanı olduğu dönemde tatil için 2-3 günlüğüne gidilmişti. Ben de heyetteydim. Akın İpek de orada Cumhurbaşkanımızı karşıladı. Cumhurbaşkanı Gül ve ailesi, Akın İpek’e ait olan Angel/S Peninsula isimli otelinde tatil için bulunuyordu. Hep beraber orada tatil yaptık. Akın İpek’in yatları vardı. Bu yatlardan biriyle Sisam adasına bir tur yaptık. Teknede ben, korumalar, Akın İpek, Tekin İpek, Cumhurbaşkanı Gül ve ailesi vardı. Akın İpek’i ben, o tatil ve teknede kaldığımız bu süreçte tanıdım. Kendisi bize hitaben ne iş yaptığımızı sordu. Biz de Cumhurbaşkanı’nın doktoru olduğumuzu söyledik. Lobi barda alkolsüz içkilerden tükettik. Akın İpek Ankara’ya döndükten sonra İpek ailesi üyeleriyle resepsiyonlarda bir araya geldik ve kendisi ile özel dini ve benzeri günlerde mesajlaşma şeklinde temasımız oldu. ”

İlginç bylock iddiası

Sedat Caner, örgütün gizli haberleşme programı ByLock’u kullandığı iddiasını reddetti. Cumhurbaşkanı doktoru olduğu dönemde Köşk’ün bilgi işlem müdürlüğünden kendilerine kullanmaları için telefon verildiğini söyleyen Caner, “Bana verilen telefonda birçok uygulama yüklüydü. Hatta EDİS Başkanı ile görüştüğümüzde neden bu kadar uygulama var telefonumuzda diye sorduğumuzda bunlar gerekli uygulamalar dedi. Köşk’ten ayrıldıktan sonra bu telefonu kendi özel hattımı takarak kullandım” diye konuştu.

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :