FETÖ ÇATI DAVASINDA ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR: ”ERDOĞAN’I 4 KEZ PROGRAMIMA KONUK ALDIM.”

Ana Sayfa » GÜNCEL » FETÖ ÇATI DAVASINDA ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR: ”ERDOĞAN’I 4 KEZ PROGRAMIMA KONUK ALDIM.”

06.06.2018 - 13:29

FETÖ ÇATI DAVASINDA ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR: ”ERDOĞAN’I 4 KEZ PROGRAMIMA KONUK ALDIM.”

“Erdoğan’ı 4 kez programıma konuk aldım”

Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen FETÖ Çatı Davası’nın bugünkü celsesinde Hidayet Karaca, esas hakkındaki mütalaaya karşı savunmasına devam etti…

Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen FETÖ Çatı Davası’nın bugünkü celsesinde Hidayet Karaca, esas hakkındaki mütalaaya karşı savunmasına devam etti.

Duruşmanın başlangıcında Mahkeme Başkanı Selfet Giray, Karaca’nın duruşmanın iftardan sonra yapılması talebi ile ilgili kararı açıkladı. Giray, “İftardan sonra en fazla 3 saat çalışılabilir, 9-12 gibi. Ama bu jandarmalar, katip, diğer personelin mağduriyetine sebep olacağı için iftara 1 saat kalana kadar devam edebiliriz. Sizin talebiniz üzerine duruşmayı 3 gün olarak belirledik” dedi.

“ERDOĞAN’I 4 KEZ PROGRAMIMA KONUK ALDIM”

Savunmasına kaldığı yerden devam eden Karaca, şunları söyledi:

“İmamlık, müezzinlik gibi özel eğitim isteyen bir okulda okumadım. Gazeteciyim, sürekli basın kartı sahibiyim. Gazetecilik okulu mezunu olmadığım söylenirse, Sabah’ın başındaki Serhat Albayrak veya TRT’nin Genel Müdürü gazetecilik mezunu mu? Ayet, hadis mi var, gazetecinin gazetecilik okulu mezunu olması için. Başbakanlığı döneminde Erdoğan’ı 4 kez programıma konuk aldım. Cebir, şiddeti mi konuştuk. Keza Cumhurbaşkanı Gül, Meclis Başkanları Bülent Arınç, Köksal Toptan? Bugünün Başbakanı, Ulaştırma Bakanıyken evime geldi, kahvaltı yaptık. Aslında bunları boşuna anlatıyorum. Çünkü bunları siz çok iyi biliyorsunuz.”

Taşhiye davasında 31.5 yıl hapis cezasına çarptırıldığını hatırlatan Karaca, şöyle devam etti:

“Bana ceza veren, verecek olan, zindanlarda süründüren savcısından heyetine kadar hiç kimseye kin ve nefret duymuyorum. Oruçluyuz, sizin iyi niyetinizden zerre şüphe etmiyorum. Ama sizin iyi niyetli olmanız, adil karar vereceğinizin garantisi değil. Ceza verirseniz vicdan azabı duyacağınızdan eminim. Allah bir daha kimseye bunları yaşatmasın. Karanlık zamanlarda yaşadığımızı kabul ediyorum.” 

Savcının, “Özgür basın susturuluyor kampanyaları düzenlendi. ABD’li 74 senatörden hükümete baskı mektupları alındı, hükümetin eleştirilmesi sağlandı” şeklindeki eleştirilere cevap veren Karaca, “Hükümeti eleştirmek niye savcının işi olur? Hükümetin avukatlığını niye yaparlar? Hükümetin basın sözcüsü, kendi avukatları var. Gider, dava açar. Benden sonra gözaltına alınan tüm gazeteciler için ABD dahil tüm ülkeler konuştu. Özellikle ABD Sözcüsü, her basın toplantısında basın özgürlügünü gündeme getirdi. Yani bu Hidayet Karaca’ya özgü bir durum değil. Cumhuriyet, Sözcü Gazetesi için gelmedi mi?”dedi.

Saat 12.00 olduğunda Karaca, ağzının yuvarlandığını, kelimelerin çıkmadığını belirterek, ara verilmesi talebinde bulundu. Başkan Giray, yarım saat daha devam etmesini istedi. Karaca, “Devam edemeyeceğim” deyince, duruşmaya ara verildi.

 

KAYNAK ODATV.COM

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :