FETÖ/PDY TERÖR ÖRGÜTÜ ADINA SUÇ İŞLEDİĞİ, CASUSLUK YAPTIĞI İDDİALARIYLA GÜNDEMDEKİ YERİNİ KORUYAN BRUNSON, ELİNİ KOLUNU SALLAYARAK GİDERKEN NE DEDİ?

Ana Sayfa » GÜNCEL » FETÖ/PDY TERÖR ÖRGÜTÜ ADINA SUÇ İŞLEDİĞİ, CASUSLUK YAPTIĞI İDDİALARIYLA GÜNDEMDEKİ YERİNİ KORUYAN BRUNSON, ELİNİ KOLUNU SALLAYARAK GİDERKEN NE DEDİ?

13.10.2018 - 8:48

FETÖ/PDY TERÖR ÖRGÜTÜ ADINA SUÇ İŞLEDİĞİ, CASUSLUK YAPTIĞI İDDİALARIYLA GÜNDEMDEKİ YERİNİ KORUYAN BRUNSON, ELİNİ KOLUNU SALLAYARAK GİDERKEN NE DEDİ?

ABD’li rahip Andrew Craig Brunson, ABD’ye gitmek üzere İzmir Adnan Menderes Havalimanına geldi. Almanya üzerinden ABD’ye gidecek olan Brunson, özel uçağına binmeden önce Türkiye’ye mesaj verdi.

Rahip Brunson, Türkiye’den ayrılırken uçağına binmeden önce “Ben Türkiye’yi seviyorum, hep sevdim hep seveceğim” dedi.

Eşi Norine Brunson ise “ Türkiye’yi seviyoruz tüm bunlara rağmen” ifadelerini kullandı. Çift, Türkiye’den ayrılmadan verdiği mesaj sonrası özel uçağa binerek Türkiye’den ayrıldı.

Öte yandan CHP’li Aykut Erdoğdu, ABD’li rahip Andrew Brunson’ın serbest bırakılmasına ilişkin sosyal medya hesabı Twitter üzerinden açıklama yaptı. “Adalete güvenmekle hata etmişim” diyen Erdoğdu, Yıllardır yolsuzlukları yargıya taşımak için uğraşıyorum… Başaramadım… Adalete güvenerek hata etmişim… Merkel veya Trump yargıdan “şak” diye karar çıkarıyor… Yere batsın “yerliliğiniz” yere batsın “milliliğiniz” dedi.

Bu arada iktidarın küçük ortağı MHP’nin Genel Başkanı Bahçeli Brunson’un serbest bırakılmasına tepki gösterenlerdendi:

“Türkiye aleyhine faaliyetlerin merkezinde yer alan, terör örgütleriyle irtibat ve iltisakı tespit edilen bir şahsın siyasi baskı ve şantajlarla serbest bırakılması geldiğimiz bu aşamada düşündürücü, bir o kadar da esef vericidir. Papaz Brunson, kabul edilemez ve vicdan sahibi her insanımızın itiraz ettiği karanlık bir sürecin sonunda serbest kalmıştır. Anlaşılan odur ki, Papaz bugün akşam saatlerinde ABD’ye gitmek üzere yola koyulacaktır. ABD için anlamlı ve vazgeçilmez olan Papaz Brunson’un serbest kalması, Trump yönetimine siyasi ve ahlaki olarak ikame ve telafisi mümkün olmayan sorumluluklar da yüklemiştir. Bu kapsamda ABD’nin önünde iki seçenek vardır ve çok nettir: Ya FETÖ elebaşını veya FETÖ’nün tepe isimlerinden birisini Türkiye’ye verecekler; Ya da Halkbankası Genel Müdür Yardımcısı Hakan Atilla’nın iadesini sağlayacaklardır. Papaz Brunson ABD’ye hareket ettiği anda bu ülkenin iadesi ahlaken ve hukuken mecburi olan isimler de aynı zamanda ülkemize gönderilmelidir.”

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :