2 Haziran 2023 - Hoş geldiniz

FİKRİ SAĞLAR: ”ŞEHİR BU İDDİALARLA ÇALKALANIYOR, BİNLERCE OY KARŞILIĞINDA CEZAEVİNDE YATAN BAZI KİŞİLER SERBEST BIRAKILMIŞ”

Ana Sayfa » GÜNCEL » FİKRİ SAĞLAR: ”ŞEHİR BU İDDİALARLA ÇALKALANIYOR, BİNLERCE OY KARŞILIĞINDA CEZAEVİNDE YATAN BAZI KİŞİLER SERBEST BIRAKILMIŞ”

Eklenme : 25.05.2023 - 8:28

FİKRİ SAĞLAR: ”ŞEHİR BU İDDİALARLA ÇALKALANIYOR, BİNLERCE OY KARŞILIĞINDA CEZAEVİNDE YATAN BAZI KİŞİLER SERBEST BIRAKILMIŞ”

Fikri Sağlar “Şehir bu iddiayla çalkalanıyor” diyerek yazdı: Binlerce oy karşılığında cezaevinde yatan bazı kişiler serbest bırakılmış

 

BirGün gazetesi yazarı Fikri Sağlar, Şanlıurfa’da toplu oy kullanan aşiretler, tarikatlar ve cemaatler olduğunu belirterek, “Bunların içinden biri, ‘binlerce oyu AKP’ye vermeleri’ karşılığında cezaevinde yatan bazı kişilerin serbest bırakılmasını istemiş. Bu istek yerine getirilmiş. Oylar AKP’ye verilmiş. Şehir bu iddiayla çalkalanıyor! AKP’nin ahlak dışı bir yöntemle HÜDAPAR’lıları bıraktıkları biliniyor. Dolayısıyla, açık sır olan bu iddianın gerçeklik payı da yadsınamaz…” diye yazdı.

Sağlar, “Bazı köylerde ise Millet İttifakına oy vereceklerini bildikleri kişi ve toplulukların  oy kullanmaları engellenmiş… Bazı yerlerde de “Güvenlik güçlerinin” baskısı altında AKP’ye oy verme zorlu hale getirilmiş…” ifadelerini kullandı.

“28 Mayıs’ta Çocuklarımızın geleceğini oylayacağız” diyen Sağlar, yazısını şöyle sürdürdü:

“Yeter artık! Bitsin bu karanlık. Bu çarpıklık… Kadın ve gençler gelecek sizin elinizde Kemal Kılıçdaroğlu’na oy vererek yaşantımızı çalan hırsızlardan hesap soralım… 28 Mayıs’ta bu işi bitirelim. Sandık da gülleri açtıralım. Güneşi doğuralım…”

 

İLGİLİ HABER:

ÜMİT ÖZDAĞ İKİNCİ TUR ÖNCESİ SEÇİMLERİN KADERİNİ DEĞİŞTİRECEK BİR ADIM ATTI: ”BEN İÇİŞLERİ BAKANI”

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları