28 Ocak 2023 - Hoş geldiniz

GARO PAYLAN: ”KOMİSYON KURUP DAVUTOĞLU’NU ÇAĞIRMAYACAK MIYIZ?”

Ana Sayfa » GÜNCEL » GARO PAYLAN: ”KOMİSYON KURUP DAVUTOĞLU’NU ÇAĞIRMAYACAK MIYIZ?”

Eklenme : 15.11.2022 - 21:17

GARO PAYLAN: ”KOMİSYON KURUP DAVUTOĞLU’NU ÇAĞIRMAYACAK MIYIZ?”

Adalet Bakanlığı ve yüksek yargı organlarının bütçe görüşmelerinde konuşma yapan HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, İstiklal Caddesi’ndeki bombalı saldırıyla ilgili “Mesele terör meselesi değil, mesele darbe dinamiği. Yeniden seçimlere gidiyoruz değil mi? Yeni bir darbe dinamiği var ısrarla söylüyorum. Siyaseti darbelemek isteyen bir dinamik var. Birileri gücü elinde tutmak istiyor, birileri gücü ele geçirmek istiyor” ifadelerini kullandı.

Duvar’da yer alan habere göre, Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu’ndaki görüşmelerde konuşan HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, özetle şunları söyledi:

 Önceki gün İstiklal Caddesi’nde gerçekleşen terör saldırısını kınıyor ve lanetliyorum. Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifa diliyorum. Fakat bizim görevimiz yalnızca kınamak ve lanetlemek değil. Yaşadığımız hadiselerin adaletini sağlamak ve çözüm bulmamız gerekiyor. Yüksek yargı temsiline çok önemli görev düşüyor bu konuda.

Biliyorsunuz çözüm süreci bitti. 2015 seçimlerinde pek çok provokasyonlar yaşandı. 7 yıldır partimize ve seçmenlerimize karşı onulmaz baskı ve zulümler var. Bir ay önce bu politikada belli yumuşama adımları gördük. Bakın, Aysel Tuğluk; zaten zihinsel yeteneklerini kaybetmiş durumda olan bir kişinin tutuksuz yargılanması, serbest bırakılması gerekir, bu hak teslim edilmiş. Bunun yanında AKP heyeti HDP’yi ziyaret etmiş, acaba siyasette bir yumuşama havası mı olacak havası oluşmuş. Selahattin Demirtaş yine hakkı çerçevesinde, babası kalp krizi geçirmiş ziyaret etmiş. HDP ziyaretine MHP lideri Sayın Devlet Bahçeli ‘olumlu bir adımdır’ demiş. Siyasette de acaba bir normalleşme mi oluyor, normal olan adımlar mı atılıyor diye belli bir izlenim var… Tam bu izlenimlerin olduğu anda İstiklal Caddesi’nde bir bomba patlatılıyor. Hepimiz akıllı olmalı, aklımızı önümüze koymalıyız. Elbette duygularımız da var, hepimiz yaralandık kırıldık ama şimdi aklı önümüze koyma zamanı.

 Mesele terör meselesi değil, mesele darbe dinamiği. Yeniden seçimlere gidiyoruz değil mi? Yeni bir darbe dinamiği var ısrarla söylüyorum. Siyaseti darbelemek isteyen bir dinamik var. Birileri gücü elinde tutmak istiyor, birileri gücü ele geçirmek istiyor. Bu tip olaylarda bu meseleler dahlinde bakmazsak, bizlere karşı yeni oyunlar oynanabilir. Bakın dönemin başbakanı Ahmet Davutoğlu ne diyor: “İleride bir gün Türkiye Cumhuriyeti tarihi yazıldığı zaman en kritik dönemlerden birisi, 7 Haziran-1 Kasım arasındaki dönem olacaktır. Defterler açılırsa birçok insan, insan yüzüne çıkamaz!” Sayın Ahmet Davutoğlu bunları diyor, biz bir araştırma komisyonu kurup, Ahmet Davutoğlu’nu çağıracak mıyız meclise? Çağırmadığımız sürece bu karanlıklar aydınlatılamaz ve yeni oyunlar devreye geçer.

İLGİLİ HABER:

TÜRKİYE BELİRSİZLİKLERLE DOLU KRİTİK BİR DÖNEME ADIM ATTI, İŞTE BU NOKTADA ANAHTAR HDP’NİN ELİNDE

13 KASIM PAZAR GÜNÜ ACININ ADRESİ İSTANBUL BEYOĞLU İSTİKLAL CADDESİ’YDİ. O GÜN TÜRKİYE ASLINDA FARKLI BİR SÜRECE ADIM ATTI. UNUTTUĞUMUZ KORKU VE TEDİRGİNLİKLERİMİZ YERLERİNDEN FIRLAYIP YENİDEN KARŞIMIZA DİKİLDİLER. HEM BU NOKTADAN SONRA HEM DE ÖNCESİNDE YAŞANAN ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ TARTIŞMALARINDA HDP HER ZAMANKİNDEN ÇOK ”HEDEF” HALİNE GELDİ. PEKİ NEDEN? NEDEN İKTİDARIYLA, MUHALEFETİYLE FARKLI HESAPLAR GÜDÜLSE DE HEDEF HEP AYNI? KİMİLERİ BURUN KIVIRACAK OLSA DA ŞİMDİ HDP’YE KISA VE APAÇIK BİR ÇAĞRIMIZ VAR. ÇAĞRININ HAYAL OLMAKTAN ÇIKIP GERÇEĞE DÖNÜŞMESİ SİYASİ ATMOSFERİN NUH TUFANI GİBİ ALT ÜST OLMASI ANLAMINA DA GELİYOR. İŞTE O NEDENLE DİYORUZ: ”ANAHTAR” HDP’NİN ELİNDE..

 

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları