2 Temmuz 2022 - Hoş geldiniz

GAZETECİ ALİ EKBER ERTÜRK HAYATINI KAYBETTİ

Ana Sayfa » GÜNCEL » GAZETECİ ALİ EKBER ERTÜRK HAYATINI KAYBETTİ

Eklenme : 24.05.2022 - 7:56

GAZETECİ ALİ EKBER ERTÜRK HAYATINI KAYBETTİ

Uzun süredir kanserle mücadele eden gazeteci Ali Ekber Ertürk hayatını kaybetti. Ertürk’ün hayatını kaybettiğini gazeteci Özlem Akarsu Çelik, sosyal medya hesabından duyurdu.

Çelik, “Uzun süredir kanserle mücadele eden arkadaşımız Ali Ekber Ertürk’ü kaybettik. Hep yanında olan eşi, ailesi, dostları, sağlık çalışanları sağ olsunlar. Ali Ekber renkli bir insandı ama onu sadece ‘gazeteci’ olarak tarif etmek yeterliydi. Huzur içinde uyu değerli meslektaşım” ifadelerini kullandı.

ÇGD: KENDİSİNİ MESLEĞİMİZE VERDİĞİ KATKILARLA ANIMSAYACAĞIZ

Çağdaş Gazeteciler Derneği’nin de (ÇGD) Ertürk’ün yaşamını yitirmesinin ardından sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, “Ankara’nın deneyimli muhabiri, Derneğimizin Yılın Başarılı Gazeteciler Ödüllerine 2 kez layık görülen gazeteci Ali Ekber Ertürk,uzun süredir mücadele ettiği hastalığa yenik düştü. Kendisini, mesleğimize ve örgütlü mücadeleye verdiği katkılarla anımsayacağız, ışıklar içinde olsun” ifadelerine yer verildi.

Ertürk için yarın saat 11.00’da Sözcü Gazetesi’nin önünde, saat 13.30’da ise Mamak Tuzluçayır Cemevinde tören düzenlenecek. Ertürk, Sivas’ın Divriği ilçesinde toprağa verilecek.

Ankara gazeteciliğinin tecrübeli isimlerinden olan ve 7 yıldır Sözcü’de görev yapan Ali Ekber Ertürk; Günaydın, Star, Sabah, Akşam gazetelerinde çalıştı. Ertürk, Milli Görüş çizgisindeki Refah Partisi, Fazilet Partisi, Saadet Partisi ve AKP’yi de yakından takip etti.

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları