6 Haziran 2023 - Hoş geldiniz

GAZETECİ HANDE FIRAT’A 3.5 MİLYON LİRA HİBE..

Ana Sayfa » GÜNCEL » GAZETECİ HANDE FIRAT’A 3.5 MİLYON LİRA HİBE..

Eklenme : 29.04.2023 - 8:44

GAZETECİ HANDE FIRAT’A 3.5 MİLYON LİRA HİBE..

Milli Gazete’den Sadettin İnan’ın haberine göre kırsal kalkınma yatırımlarının desteklenmesi kapsamında gazeteci Hande Fırat’a küçükbaş hayvancılık yetiştiriciliği için yeni bina yapımı kapsamında 3.5 milyon lira hibe desteği verileceği ortaya çıktı. Sözde kırsalda küçük aile işletmelerinin desteklenmesi kapsamında uygulanan hibe desteğinin sektör dışından küçükbaş hayvancılıkla hiçbir alakası olmayan bir kişiye verilmesi, verilen hibe desteklerinin yeniden sorgulanmasını gündeme getirdi.

Tarım ve Orman Bakanlığı, 2006’dan bu yana 5 yıllık dönemler halinde aralıksız uyguladığı Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programının, 2022-2023 dönem başvuruları geçtiğimiz Aralık ayında alınmaya başlanırken, 20 Ocak’ta sona ermişti. 81 ilde uygulanan hibe desteğini kazanan yatırımcıların listesi 5 Nisan’da açıklanırken, hibeyi kazanan yatırımcılar 13 Mayıs’a kadar istenen evraklarla birlikte başvurularını yaparak yatırım alanına göre hibe desteklerini alacaklar.

ANKARA’DA HİBE DESTEĞİNDEN 16 KİŞİ YARARLANACAK!

Ankara’da ekonomik yatırımlar kapsamında sadece 16 projeye hibe desteği verileceği açıklanırken, hibe desteği verilmeyi hak edenlerden birisinin de gazeteci Hande Fırat Özvardar olması dikkat çekti.

Hangi yatırım için aldığını açıklamadı: Gazeteci Hande Fırat'a 3.5 milyon lira hibe! - Resim : 1

HANDE FIRAT HANGİ YATIRIMA HİBE DESTEĞİ ALACAĞINI AÇIKLAMADI!

Gazeteci Hande Fırat Özvardar, Tarım ve Orman Bakanlığından hibe desteği alacağını doğrularken ancak hangi yatırım için hibe desteği alacağını ise açıklamadı.

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları