9 Haziran 2023 - Hoş geldiniz

GAZİANTEP VALİSİ GÜL’ÜN, DOKTOR EKREM KARAKAYA’NIN KATLEDİLMESİNE İLİŞKİN YORUMU: ”BU OLAYI SAĞLIKTA ŞİDDET OLARAK AÇIKLAYAMAYIZ”

Ana Sayfa » GÜNCEL » GAZİANTEP VALİSİ GÜL’ÜN, DOKTOR EKREM KARAKAYA’NIN KATLEDİLMESİNE İLİŞKİN YORUMU: ”BU OLAYI SAĞLIKTA ŞİDDET OLARAK AÇIKLAYAMAYIZ”

Eklenme : 07.07.2022 - 10:17

GAZİANTEP VALİSİ GÜL’ÜN, DOKTOR EKREM KARAKAYA’NIN KATLEDİLMESİNE İLİŞKİN YORUMU: ”BU OLAYI SAĞLIKTA ŞİDDET OLARAK AÇIKLAYAMAYIZ”

Konya’da, Şehir Hastanesi’nde annesini 1 ay önce kalp krizinden kaybeden Hacı Mehmet Akçay, Kardiyoloji Uzmanı Ekrem Karakaya’yı tabancayla başına ateş ederek öldürdü. Saldırgan, ardından aynı tabancayla kafasına ateş ederek hayatına son verdi.

Olay, Türkiye’de infial yarattı. Hastane çalışanları dün iş bıraktı, sağlık çalışanları da Türkiye genelinde iş bırakacaklarını duyurdu.

VALİDEN TEPKİ ÇEKEN AÇIKLAMA

Konuyla ilgili bir açıklama da Gaziantep Valisi Davut Gül’den geldi. Gül, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, doktor cinayetinin “sağlıkta şiddet” olarak açıklanamayacağını söyledi.

“Bugün bir hekimimiz menfur bir saldırıyla hayatını kaybetti. Nereden baksanız acı bir olay ama daha acı olanı, herkesin mevzi kazanma derdinde olması! Sağlıkta şiddetin ortadan kalkması için alınabilecek tedbirler olmakla birlikte bu olayı sağlıkta şiddet gibi açıklayamayız..” ifadelerini kullanan Gül’ün paylaşımı tepki çekti.

Çok sayıda kişi, “Siz korumalarınız ve zırhlı araçlarınızla şiddetten muaf iken bizi nasıl teselli edeceksiniz?”, “Sayın vali hangi şiddet olayında doktorun yanına gittiniz?”, “Sağlıkta şiddet değilse nedir?” yorumları yaptı.

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları