2 Haziran 2023 - Hoş geldiniz

GENÇLER MEYDANLARI DOLDURDU..VE İMAMOĞLU’NDAN ”MONTAJ” TEPKİSİ: BUNLARA SEÇİMİ KAZANMAK İÇİN HER YOL MÜBAH

Ana Sayfa » GÜNCEL » GENÇLER MEYDANLARI DOLDURDU..VE İMAMOĞLU’NDAN ”MONTAJ” TEPKİSİ: BUNLARA SEÇİMİ KAZANMAK İÇİN HER YOL MÜBAH

Eklenme : 24.05.2023 - 22:38

GENÇLER MEYDANLARI DOLDURDU..VE İMAMOĞLU’NDAN ”MONTAJ” TEPKİSİ: BUNLARA SEÇİMİ KAZANMAK İÇİN HER YOL MÜBAH

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Avcılar’da başladığı turunu, Küçükçekmece’de devam ettirdi. Halkalı Çarşamba Pazarı’nda vatandaşlarla ve esnafla buluşup, sıkıntılarını dinleyen İmamoğlu, Türkiye Caferileri Lideri Selahattin Özgündüz ile Zeynebiye Camii şantiyesinde bir araya geldi. Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi’nin eşlik ettiği İmamoğlu’nun ilçedeki son durağı, Fevzi Çakmak Meydanı’ndaki halk buluşması oldu. Meydanı dolduran Küçükçekmeceliler, İmamoğlu ve Çebi’ye sevgi gösterilerinde bulundu.

İmamoğlu, çoğunluğu gençlerden oluşan vatandaşlara şunları söyledi:

“Buradaki manzarayı söyleyeyim. Olağanüstü bir gençlik var. Toplumun önüne eğer gençler geçmiş, kararlı bir şekilde yol yürüyorsa, o iş er ya da geç olacak demektir. Çok güzel bir gençlik var burada. Bir kere buradan muhteşem güzel görünüyorsunuz. Muhteşem güzel çocuklarımız var. Onlar bize eşlik ediyorlar. Senin o güzel kalp yapan ellerini ısırırım dünya güzeli. Çok güzel çocuklarımız var. Muhteşem genç kızlarımız, muhteşem yakışıklı delikanlılarımız, hanımefendiler, beyefendiler… Bu manzaranın en güzel tarafı da şu: Herkes burada. Burada emin olun her siyasi görüş var. Dayanışma var. Her yaşam biçimi var. Giyim, kuşam.. Bu var ya; biziz, biz. Bu Türkiye. Bu Anadolu. Bu İstanbul. Bu, Atatürk’ün Cumhuriyeti. O duygunun içinde herkes var. Onun için bizi ayırmak isteyen, bizi bölmek isteyen, ‘Bize oy veren, vermeyen’ diyen, kötü davranan, iftirada bulunanların bu pazar günü eve gitme vakti geldi. Yollayacağız onları. Kararlı olacağız. 4 gün sonra sandık başındayız. 28 Mayıs’ı ve oylarımızı neden Kemal Kılıçdaroğlu’na vereceğinizi konuşacağız.

O KOLTUĞU TERK ETMEMEK İÇİN HER YOL MUBAHTIR

İstanbul’a hizmet edelim, diye siz bize oy verdiniz. Oylarınız bize emanet. Buna ihanet etmek, vatandaşa ihanet etmek anlamına gelir. Peki tüm yöneticiler için öyle mi? Değil. Ne yazık ki onların derdi başka. Bir mevkiye getirdikleriniz, 20 yıldır bu milletin kaynaklarını kullanmak üzere bir zaman geçirdiler. Ama diyorlar ki ‘Bu bana yetmedi, yetmiyor, yetmeyecek’ diyor. Ve ‘O koltuğu terk etmemek için her yol mubahtır’ diyor. Ama az kaldı. Kurtulacağız. 28 Mayıs’ta hep birlikte sandığa gideceğiz ve onlara ‘güle güle’ diyeceğiz. 14 Mayıs’ta ilk mesajı verdiniz. ‘Artık daha fazla biz size dayanamıyoruz’ dediniz. 14 Mayıs’ta vatandaşımız dedi ki, ‘İktidar, seni istemiyoruz.’ Ve eğer diyorsanız ki, ‘Millet İttifakı iktidara gelsin’ -ki öyle diyorsunuz, olması gereken de bu- o zaman ne yapacağız? Birleşe birleşe kazanacağız. Ve yönetime geldiğimizde, o ‘birleşe birleşe kazanacağız’ kimliğine devam edeceğiz. Ve bu güzel vatanın geleceğine, en geniş mutabakatla hep birlikte karar vereceğiz. Üstelik bunu da gizlimiz, saklımız olmadan yapacağız. Millet İttifakı ne yaptı? Her konuştuğunu bir metne dönüştürdü. Vatandaşa açıkladı. Bu Cumhur İttifakı’nın ortaklarıyla nasıl anlaştığını biliyor muyuz?

 

İLGİLİ HABER:

ÜMİT ÖZDAĞ İKİNCİ TUR ÖNCESİ SEÇİMLERİN KADERİNİ DEĞİŞTİRECEK BİR ADIM ATTI: ”BEN İÇİŞLERİ BAKANI”….ZAFER PARTİSİ GENEL BAŞKANI ÜMİT ÖZDAĞ MİLLET İTTİFAKI’NIN 13. CUMHURBAŞKANI ADAYI KEMAL KILIÇDAROĞLU’NA İKİNCİ TURDA DESTEK VERECEKLERİNİ AÇIKLADI. İKİNCİ TURUN KADERİNİ DEĞİŞTİRECEK ÖNEMLİ BİR ADIMDI BU. AMA DAHA ÖNEMLİSİ O GÖRÜŞMEDEN DAKİKALAR ÖNCE SOSYAL MEDYA ÜZERİNDEN YAPTIĞI PAYLAŞIMDI: ”BEN İÇİŞLERİ BAKANI OLARAK ÜLKEMİZDEKİ 13 MİLYON SIĞINMACIYI VATANLARINA GERİ GÖNDERECEĞİM” ÖZDAĞ SONRADAN YAPTIĞI DİĞER AÇIKLAMADA ”BEN ELBETTE İÇİŞLERİ BAKANI OLMAYI İSTİYORUM AMA BU 28 MAYIS’TAN SONRA CUMHURBAŞKANI KILIÇDAROĞLU’NUN TEKLİFİME SICAK BAKMASI VE BUNU MİLLET İTTİFAKI’NIN DİĞER BİLEŞENLERİNİN DE ONAYLAMASI İLE GERÇEKLEŞECEK BİR DURUM” DEDİ. YANİ ÖZDAĞ ”BEN İÇİŞLERİ BAKANI” PAYLAŞIMINI TAMAMEN BAĞIMSIZ BİR KARARLA GÜNDEME TAŞIMIŞ OLDU. ŞİMDİ SORU ŞU: ÖZDAĞ NİÇİN BU RİSKİ GÖZE ALDI? İŞTE YANITI..

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları