GEZİ’NİN KIRMIZILI KADINI ŞOV YAPMAMIŞ, GAZ YEMİŞTİ , FRANSA’NIN KIRMIZILILARI İSE..

Ana Sayfa » GÜNCEL » GEZİ’NİN KIRMIZILI KADINI ŞOV YAPMAMIŞ, GAZ YEMİŞTİ , FRANSA’NIN KIRMIZILILARI İSE..

15.12.2018 - 17:37

GEZİ’NİN KIRMIZILI KADINI ŞOV YAPMAMIŞ, GAZ YEMİŞTİ , FRANSA’NIN KIRMIZILILARI İSE..

Fransa’da akaryakıt zamlarını protesto etmek için başlayan Sarı Yelekliler eylemlerine bugün kırmızı kapüşonlu eylemciler de katıldı.

Fransa’da akaryakıt zamlarını protesto etmek için başlayan, ardından hükümet karşıtı gösterilere dönüşen eylemler sürüyor. Sarı Yelekliler bugün de Paris sokaklarına çıkarken, göstericiler arasındaki kırmızı kapüşonlu kadınların polisle karşı karşıya geldiği anlar dikkat çekti.

Eyleme katılan kırmızılı kapüşonlu kadınlar doğal olarak hemen, Gezi olaylarında kırmızı elbisesiyle polislerin karşısına dikilen yurttaşımızı çağrıştırdı. Polisin sıktığı biber gazı altında kendini korumaya çalışan bir kadın bu.

Akaryakıt zamlarına tepki olarak başlayan ancak daha sonra Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron yönetimine öfkeye ve isyana dönüşen Sarı Yeleklerin protestoları, hükümetin iptal çağrılarına rağmen bugün ülke genelinde devam ediyor.

Kamu yayıncısı France Info’nun haberine göre, gösteriler öncesinde 25 kişi gözaltına alındı.

Gösterilere bugün kırmızı kapüşonlu eylemciler de katıldı.

Ülke genelinde yaklaşık 89 bin polis görev yaparken, Paris’i 8 bin polis ile 14 zırhlı araç koruyacak.

Gösteri nedeniyle Champs-Elysees Caddesi ve çevresindeki mağaza ve restoranlar kepenkleri indirirken, çok sayıda metro hattı da çalışmıyor.

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :