GÖKÇEK ÇIKTI ORTAYA: ”24 HAZİRAN’DAN SONRA PİYASAYA 30 MİLYAR DOLAR PARA POMPALAYINCA GÖRÜN GÜMBÜRTÜYÜ.”

Ana Sayfa » GÜNCEL » GÖKÇEK ÇIKTI ORTAYA: ”24 HAZİRAN’DAN SONRA PİYASAYA 30 MİLYAR DOLAR PARA POMPALAYINCA GÖRÜN GÜMBÜRTÜYÜ.”

23.05.2018 - 9:39

GÖKÇEK ÇIKTI ORTAYA: ”24 HAZİRAN’DAN SONRA PİYASAYA 30 MİLYAR DOLAR PARA POMPALAYINCA GÖRÜN GÜMBÜRTÜYÜ.”

Gökyüzünden damla düşse bulvarlarını, meydanlarını, sokaklarını sel basan, alt geçitleri sularla dolan Ankara’nın eski belediye başkanı Melih Gökçek ortaya çıktı.

Dolar, 4.80 seviyelerinde rekor üstüne rekor kırarken eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’ten ilginç bir iddia geldi. Gökçek’e göre 24 Haziran’daki seçimlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan kazanacak ve piyasaya 30 milyar dolar ‘pompalanacak.’

Gökçek, sosyal medya hesabı Twitter’da ‘ABD’nin doları yükselttiğini’ söylerken vatandaşların 24 Haziran’daki seçime kadar sabretmesini istedi. Gökçek ayrıca “24 Haziran’dan sonra piyasaya 30 milyar dolar pompalayınca seyreyleyin gümbürtüyü. Dolar tepetaklak düşecek inşallah. O dolar tüccarlarının halini birlikte göreceğiz. Hele cumhurbaşkanımızı yüzde 55-60’la seçelim göreceksiniz sonuçları inşallah” diye yazdı.

 

​’30 MİLYAR’ ÖNERİSİNİ DOLAR/TL 3.50’YKEN BATIREL DE GÜNDEME GETİRMİŞTİ

Gökçek’in piyasaya 30 milyar pompalama fikri, CNN Türk’te Tarafsız Bölge programında da konu olmuştu. Türkiye gazetesi yazarı Necmettin Batırel, doların 3.50’yi gördüğü zaman kurun düşmesi için ‘şakkadak’ ifadesini kullanarak Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’nın (TCMB) 30 milyar dolar satmasını önermişti.

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :