GÜÇLERİ AYDINLIĞA GÜÇ KATMAYA DEVAM EDECEK. GÜLRİZ SURURİ VE ENGİN CEZZAR’DAN NESİN VAKFI’NA ANLAMLI BAĞIŞ.

Ana Sayfa » GÜNCEL » GÜÇLERİ AYDINLIĞA GÜÇ KATMAYA DEVAM EDECEK. GÜLRİZ SURURİ VE ENGİN CEZZAR’DAN NESİN VAKFI’NA ANLAMLI BAĞIŞ.

07.01.2019 - 9:42

GÜÇLERİ AYDINLIĞA GÜÇ KATMAYA DEVAM EDECEK. GÜLRİZ SURURİ VE ENGİN CEZZAR’DAN NESİN VAKFI’NA ANLAMLI BAĞIŞ.

Evlerini Nesin Vakfına bağışladılar

Geçtiğimiz hafta kaybetteğimiz Gülriz Sururi ve eşi Engin Cezzar, İstanbul Gümüşsuyu’ndaki beş katlı binalarını kültür ve sanat evi yapılmak üzere Nesin Vakfına bağışladı.

Geçtiğimiz hafta kaybetteğimiz Gülriz Sururi ve eşi Engin Cezzar, İstanbul Gümüşsuyu’ndaki beş katlı binalarını kültür ve sanat evi yapılmak üzere Nesin Vakfına bağışladı.

Haberi sosyal medyadan duyuran Aziz Nesin‘in oğlu Ali Nesin, Gülriz Sururi ve Engin Cezzar’ın yaptıkları bağışla vakfın hayatına yeni bir yön verdiğini belirtti.

Ali Nesin’nin sosyal medyadan yaptığı açıklaması şöyle;

Sevgili Dostlar,

Babamın sevgili dostları, benim ise çocukluğumdan beri hayranlıkla izlediğim Gülriz Sururi ve Engin Cezzar, bu dünyaya veda etmeden önce, bir dairesinde yaşadıkları Gümüşsuyu’ndaki beş katlı binayı bir kültür ve sanat evi yapılmak üzere Nesin Vakfı’na bıraktılar. Böylece hayatımıza yeni bir yön verdiler.

Kendilerini şükranla, sevgiyle, saygıyla anıyorum.

Bütün bu süreçte, eski Vakıf çocuğu, yeni Vakıf yönetici Süleyman Cihangiroğlu kendileriyle içli dışlı oldu, evlerine girip çıktı, aralarında çok samimi bir bağ kuruldu. Sözü Süleyman’a bırakıyorum.

Herkese sevgiler, saygılar. “

Ali Nesin

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :