GÜL, KILIÇDAROĞLU GÖRÜŞMESİNİ DOĞRULADI VE DEDİ Kİ: ”DÜNYA MESELELERİNİ KONUŞTUK.”

Ana Sayfa » GÜNCEL » GÜL, KILIÇDAROĞLU GÖRÜŞMESİNİ DOĞRULADI VE DEDİ Kİ: ”DÜNYA MESELELERİNİ KONUŞTUK.”

10.12.2018 - 17:17

GÜL, KILIÇDAROĞLU GÖRÜŞMESİNİ DOĞRULADI VE DEDİ Kİ: ”DÜNYA MESELELERİNİ KONUŞTUK.”

Seçimlere sayılı günler kala Kılıçdaroğlu’nun AKP’nin kilit isimlerinden Abdullah Gül’le görüştüğü haberi geniş yankı uyandırmıştı.

Yurtseverlik.Com’da bu bilgiyi başka verilerle beraber değerlendirmiş, özellikle 24 Haziran öncesi Kılıçdaroğlu’nun,  Gül’ün Cumhurbaşkanlığına adaylığı konusundaki çabalarının İyi Parti Genel Başkanı Akşener’in itirazı sonucu boşa çıktığını anımsatarak, bu hayranlığın nereden kaynaklandığı sorusunu sormuştuk.

Kılıçdaroğlu’nun yine yanlış sularda yüzdüğünü ortaya koyan son gelişmeyle ilgili olarak Abdullah Gül cephesinden  açıklama geldi.

Açıklamada şu bilgilere yer verildi:

11. Cumhurbaşkanımız Sayın Abdullah Gül, İstanbul’daki çalışma ofisinde gelen talepler üzerine yerli ve yabancı ziyaretçileri kabul etmektedir. Bu çerçevede, 1 Ekim 2018 tarihinde Sayın Temel Karamollaoğlu ve 11 Kasım 2018 tarihinde de Sayın Kemal Kılıçdaroğlu kendilerini ofisinde ziyaret etmişlerdir. Bu ziyaretlerde Türkiye ve dünya meseleleri genel çerçevede konuşulmuş ve herhangi bir şekilde günlük parti meseleleri ve seçimler söz konusu olmamıştır.

Gerek ulusal gerekse uluslararası konularda geniş ecrübe ve birikime sahip 11. Cumhurbaşkanımız Sayın Abdullah Gül’ün yerli ve yabancı siyasetçi ve devlet adamlarınca ziyaret edilmesi, ülkemiz ve dünya meselelerine dair düşüncelerini merak etmeleri gayet tabii ve anlaşılabilir bir durumdur.

Bazı basın yayın organları tarafından, birçok kişinin de hazır bulunduğu bu tip nezaket ziyaretlerine farklı anlamlar yüklenmesi üzerine bu açıklamayı yapma ihtiyacı doğmuştur.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

11. Cumhurbaşkanı Ofisi

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :