GÜLEN’İN ESKİ BEYİN TAKIMINDAN, YENİ AKİT’Çİ DEDİ Kİ: ”BU ÜLKE ERDOĞAN’IN ÇİFTLİĞİ DEĞİL.”

Ana Sayfa » GÜNCEL » GÜLEN’İN ESKİ BEYİN TAKIMINDAN, YENİ AKİT’Çİ DEDİ Kİ: ”BU ÜLKE ERDOĞAN’IN ÇİFTLİĞİ DEĞİL.”

09.10.2018 - 21:04

GÜLEN’İN ESKİ BEYİN TAKIMINDAN, YENİ AKİT’Çİ DEDİ Kİ: ”BU ÜLKE ERDOĞAN’IN ÇİFTLİĞİ DEĞİL.”

Bu ülke 15 Temmuz darbe girişiminden sonra yeni bir insan profiliyle tanıştı. Yıllarca Fethullah’a kul köle olan ve hatta darbe girişimi başarıya ulaşsa, başta AKP kadroları olmak üzere çok sayıda insanın ölüm fermanını davul zurna eşliğinde imzalayacak olanlardan kimileri birden titredi ve kendine döndü. Ekranlarda boy gösteren bu yeni profilin dudak uçuklatan açıklamaları akıllara hemen şu soruyu getirdi:

Cemaat madem bu kadar tehlikeli, bu kadar acımasızdı, siz yıllarca onlara nasıl hizmet ettiniz?

Bu soru kuşkusuz yandaş medyada asla sorulmadı. İtirafçılar neredeyse kahraman ilan edildiler. Nurettin Veren bu sınıflandırmaya bütünüyle girmeyen, darbeden çok önce, 2005 yılında Gülen hareketinden kopan isimlerden biri.

Fethullah Gülen’in bir dönem ‘sağ kolu’ olarak bilinen Yeni Akit yazarı Nurettin Veren, “Bu ülke cumhurbaşkanının çiftliği değil” dedi.

Veren, Yeni Akit’in yapılan bazı üst düzey atamalar nedeniyle Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a olan güvenin sarsıldığını ileri sürdüğü yazısının sansürlendiğini iddia etmişti.

RS FM’den Yavuz Oğhan’a konuşan Veren, AKP’nin başkanlık sisteminin ardından beklentilere cevap veremediğini belirterek, “Atamalarda neredeyse özellikle FETÖ iltisaklı olanlar tercih ediliyor” dedi.

Bu tür davranışların AKP’yi yıprattığını ve sarstığını dile getiren Veren, “Milletimiz üst üste sayın cumhurbaşkanına çok gönül bağladı. Lüzumundan fazla umut bağladı. Başkanlık sistemine geçilmesi ısrarına halk bu teklife canı yürekten evet dedi. Vatandaşımızın bu sevgiyle vermeyeceği bir şey kalmadı” diye konuştu.

‘İkinci defa hata yapma lüksümüz yok’

“AK Parti ile FETÖ masa altından el mi sıkışıyor?” diyenlerin olduğunu ve kendisinin de böyle söylediğini kaydeden Yeni Akit yazarı, “Çünkü dost acı söyler. Bu ülke cumhurbaşkanının çiftliği değil. Biz direkten döndük. 15 Temmuz’u yaşadık. Ülkemiz az kalsın batacaktı. Bizim ikinci defa hata yapma lüksümüz yok” dedi.

 

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :