25 Haziran 2021 - Hoş geldiniz

”GÜN, BİRBİRİNE DÜŞME DEĞİL, OPERASYONLARI SONUÇSUZ BIRAKMA GÜNÜ.”

Ana Sayfa » GÜNCEL » ”GÜN, BİRBİRİNE DÜŞME DEĞİL, OPERASYONLARI SONUÇSUZ BIRAKMA GÜNÜ.”

Eklenme : 24.11.2019 - 7:50

”GÜN, BİRBİRİNE DÜŞME DEĞİL, OPERASYONLARI SONUÇSUZ BIRAKMA GÜNÜ.”

Rahmi Turan’ın Saray’a yakın kaynağım dediği Talat Atilla’nın medya sektörünü bilenler ”gazeteciliği” hangi çerçevede yürüttüğüne defalarca tanık olmuşlardır. Bu kaynağın Rahmi Turan’a verdiği ”bilgi” şu anda ülkenin gündemine oturmuş durumda. Tabii bu ”bilgi”nin özellikle CHP kanadını karıştırmaya, çökertmeye, kaos yaratmaya yönelik olduğu öylesine açık bir durum ki, bakalım buna rağmen bir yerlerden görevlendirildiği hemen anlaşılan Talat Atilla’nın Rahmi Turan üzerinden kurguladığı oyun hedefine ulaşacak mı?

Cumhuriyet’ten Sertaç Eş dört günden bu yana ülkeyi karıştıran iddiayı bakın nasıl analiz etmiş:

 

 

Birkaç ay geriye gidelim ve yerel seçimlerden sonra ne olduğuna bakalım. Ankara, İstanbul, Antalya, Adana, Mersin büyükşehir belediyeleri seçimlerde el değiştirdi, CHP’ye geçti. Peki, geçti de ne oldu? Çok şey oldu. Belediyelerde daha önce yapılan savurganlıklar ortaya saçıldı ve savurganlığa dur denildi.

İstanbul’da Ekrem İmamoğlu, Adana’da Zeydan Karalar, Mersin’de Vahap Seçer yüzlerce milyon liralık tasarruf sağladılar. Karalar, Adana Büyükşehir Belediyesi’ni 7 ayda toparladı. Vahap Seçer, günün her saati, ya belediye meclisinde ya da alanda çalışıyor. Ankara, İstanbul herkesin gözü önünde… Bir Bornova Belediyesi var ki yaptıkları başkentten bile duyuluyor.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, bu gelişmeleri İzmir’deki belediye başkanları toplantısının açılışında açıkladı. Ancak bu açıklamalardan önce “Saray’dan destek alan CHP’li” tartışmaları başlatılmıştı. Bu gelişmelerin olacağı tahmin ediliyordu. CHP, son çeyrek yüzyılın en iyi pozisyonundaydı. En başta Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, tahminin ötesinde olacakları biliyordu. İsim ve makam vererek bizzat partisine müdahale edileceğini birkaç ay önce dile getirmişti.

Beklenen, bilinen, görülen operasyon göz göre göre geldi, dahası da gelecek gibi…

CHP parti tabanı başarıya aç ve iktidarı istiyor. Mahallelerde başlayan, ilçe, il ve ardından kurultayla sonuçlanacak sürecin ne kadar sakin, uyumlu tamamlanmasının önemi ortada.

CHP’liler olası erken ve normal seçime engelleri aşarak, bütünlüğü koruyarak girmenin önemini vurguluyor. Ağırlıklı görüş ise “Gün, birbirine düşmenin değil, operasyonları sonuçsuz bırakma günü…”

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları