23 Mayıs 2022 - Hoş geldiniz

KILIÇDAROĞLU MAMAK’TAYDI: ”5’Lİ ÇETEYE DÜNYANIN MİLYARLARINI AKTARIP ELEKTRİĞİ KESİYORSANIZ SORUNUMUZ VAR DEMEKTİR”

Ana Sayfa » GÜNCEL » KILIÇDAROĞLU MAMAK’TAYDI: ”5’Lİ ÇETEYE DÜNYANIN MİLYARLARINI AKTARIP ELEKTRİĞİ KESİYORSANIZ SORUNUMUZ VAR DEMEKTİR”

Eklenme : 24.04.2022 - 12:30

KILIÇDAROĞLU MAMAK’TAYDI: ”5’Lİ ÇETEYE DÜNYANIN MİLYARLARINI AKTARIP ELEKTRİĞİ KESİYORSANIZ SORUNUMUZ VAR DEMEKTİR”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yılbaşında elektriğe yapılan fahiş zammı protesto etmek için faturalarını yatırmayacağını açıklamıştı. Kılıçdaroğlu’nun evinin elektriği geçen günlerde kesildi.

CHP lideri, elektriğin kesilmesinin ardından, faturalarını ödeyemeyen aileleri ziyaret etmeye başladı.

“YA YİYECEK YA ELEKTRİK FATURASINI ÖDEYECEK GELİRİ BU KADAR SINIRLI”

Kılıçdaroğlu bugün Ankara Mamak’ta borcunu ödeyemediği için elektriği kesilen aileyi ziyaret etti ve sonrasında basın açıklaması yaptı.

CHP lideri şu ifadeleri kullandı:

“Elektriği uzun süredir kesilen bir aileyle birlikteydik. Ailenin iki güzel evladı var. Yaşanan trajedi onların kaderi değildir. Eğer bu ülkede bir aile elektrik borcunu ödeyemiyorsa bir sorun var demektir. Kimse keyfinden ‘borcumu ödemiyorum’ demez. Ya yiyecek ya elektrik faturasını ödeyecek. Geliri bu kadar sınırlı. Yemeğini yediği zaman elektrik borcunu ödeyemiyor. Ve dolayısıyla Türkiye böyle derin bir trajediyle karşı karşıya. Dünyanın değişmesi lazım Türkiye’nin de değişmesi lazım.”

“GENÇLERİMİZE BORCUMUZ VAR DAHA GÜZEL BİR TÜRKİYE’Yİ ONLAR İÇİN İNŞA ETMEK İSTİYORUZ”

Kılıçdaroğlu sözleri şöyle sürdürdü:

“Bir değişime ihtiyacımız var. Birlikte yaşamaya, huzura ihtiyacımız var. Bizim evlatlarımıza gençlerimize borcumuz var. Daha güzel bir Türkiye’yi onlar için inşa etmek istiyoruz. Onlara karşı sorumluluğunu bütün siyasetçilerin yerine getirmesi lazım. Böyle bir sorumluluktan hiç kimse kaçınamaz.

Bu milletin karakteri değişimden yanadır. Değişimin garantisi milletin karakteridir. Değişimi gerçekleştireceğiz. Bu millet zulme karşı kulaklarını tıkamaz. Biz birbirimize emanetiz. Birimiz bir zorlukla karşılaşıyorsak hiçbirimiz rahat değiliz. Eğer bir kişimiz karanlıkta kalıyorsa hiçbirimiz aydınlıkta değiliz.

Eğer siz elektriği kesip insanları karanlığa mahkum ediyorsunuz, 5’li çeteye dünyanın milyarlarını aktarıp elektriği kesiyorsanız o zaman bir sorunumuz var demektir.

Devlet 5’li çetelere kaynak aktarmak için değil vatandaşın elektriği kesilmesin diye, vatandaşın evinde rahat oturması, gezmesi gülmesi için vardır sosyal devlet.”

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları