1 Aralık 2021 - Hoş geldiniz

GÜNDEM ERDOĞAN’IN ”DAHA ADİL BİR DÜNYA MÜMKÜN” ADLI KİTABI, GELEN YORUMLARSA DİKKAT ÇEKİCİ

Ana Sayfa » GÜNCEL » GÜNDEM ERDOĞAN’IN ”DAHA ADİL BİR DÜNYA MÜMKÜN” ADLI KİTABI, GELEN YORUMLARSA DİKKAT ÇEKİCİ

Eklenme : 05.09.2021 - 18:24

GÜNDEM ERDOĞAN’IN ”DAHA ADİL BİR DÜNYA MÜMKÜN” ADLI KİTABI, GELEN YORUMLARSA DİKKAT ÇEKİCİ

Erdoğan’ın yazdığı kitap satışa çıkmadan gündem oldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘Daha Adil Bir Dünya Mümkün’ adlı kitabı piyasaya çıkmadan sosyal medyada en çok konuşulanlar arasına girmeyi başardı.

Erdoğan'ın yazdığı kitap satışa çıkmadan gündem oldu - Sayfa 1

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın 216 sayfalık “Daha Adil Bir Dünya Mümkün” isimli kitabının 6 Eylül’de piyasaya sürüleceği açıklandı. Kitapçılarda 40 TL’den, internet üzerinden ise 32 TL’den satılacağı açıklanan kitabın ön kapağında Erdoğan’ın portre fotoğrafı bulunuyor. Turkuvaz Kitap’tan çıkan ve İngilizce, Arapça, Almanca, Fransızca, Rusça, İspanyolca gibi dünya dillerine de çevrilmekte olan kitaptan elde edilen tüm gelir, AFAD’a bağışlanacağı açıklandı.

 

19

Erdoğan'ın yazdığı kitap satışa çıkmadan gündem oldu - Sayfa 2

Arka kapakta ise Erdoğan’ın şu satırlarına yer verildi:

“Sadece beş ülkenin bütün dünyanın kaderini etkileyecek konularda karar vermesi ne ahlaki ne adildir. Dünya beş ülkeden büyüktür. Adil ve daha sürdürülebilir bir küresel barışın temini için çok kültürlülüğü ve çok kutupluluğu yansıtan bir BM’ye ihtiyaç vardır. Dünya ne tek kutuplu ne de iki kutupludur, ne hâkim bir kültürün ne de birkaç imtiyaz sahibi aktörün kültürel hegemonyası altındadır. Çok kutuplu, çok merkezli, çok kültürlü, daha kapsayıcı ve adil bir dünya inşa etmek mümkündür. Böylesi bir dünya için ilk adres BM’dir. Barışın, istikrarın, adaletin ve etkin küresel yönetişimin yolu, BM’nin reforma tabi tutulmasından geçmektedir. BM reformu ve özellikle Güvenlik Konseyi’nin yapısının yeniden oluşturulması, elbette tüm dünya ülkelerinin uzlaşmasıyla hayata geçecektir.

Biz Türkiye olarak, bu çerçevedeki teklifimizi uzun zamandır ifade ediyor ve tüm ülkelerin tartışmasına açıyoruz. çözüm önerimiz ise ‘Dünya beşten büyüktür’ ifadesinde kendini bulan, BM Güvenlik Konseyi’nin yapısının değiştirilmesini merkeze alan bir perspektifin hâkim kılınmasıdır. Konsey’in kıtaları, inançları, kökenleri ve kültürleri mümkün olan en adil şekilde temsil edecek bir yapıya kavuşturulacak şekilde yeniden yapılandırılması çözüm ve küresel barışın tesisi için devrimsel bir adım olacaktır.”

29

Erdoğan'ın yazdığı kitap satışa çıkmadan gündem oldu - Sayfa 3

Kitap, duyurusuyla birlikte sosyal medyada ‘prompter’ etiketiyle gündem oldu.

39

Erdoğan'ın yazdığı kitap satışa çıkmadan gündem oldu - Sayfa 4

Gazete Duvar’da yer alan habere göre Yeni Akit Yazarı Abdurrahman Dilipak kitapla ilgili eleştirilerde bulunurken CHP’li Erdal Aksünger de “Kitap okumaya vaktim yok. O yüzden arkadaşlar özetini getiriyor’ diyen bir kişi kitap yazmaya nasıl vakit bulmuş acaba” ifadesini kullandı.

49

Erdoğan'ın yazdığı kitap satışa çıkmadan gündem oldu - Sayfa 5

59

Erdoğan'ın yazdığı kitap satışa çıkmadan gündem oldu - Sayfa 6

69

Erdoğan'ın yazdığı kitap satışa çıkmadan gündem oldu - Sayfa 7

79

Erdoğan'ın yazdığı kitap satışa çıkmadan gündem oldu - Sayfa 8

89

Erdoğan'ın yazdığı kitap satışa çıkmadan gündem oldu - Sayfa 9

99

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları