27 Ocak 2021 - Hoş geldiniz

HA GAYRET ELON AZ KALDI..DÜNYANIN EN ZENGİNİ, MARS’IN KOLONİLEŞTİRİLMESİ İÇİN TÜM MÜLKLERİNİ SATMAYA HAZIRLANIYOR

Ana Sayfa » DÜNYA » HA GAYRET ELON AZ KALDI..DÜNYANIN EN ZENGİNİ, MARS’IN KOLONİLEŞTİRİLMESİ İÇİN TÜM MÜLKLERİNİ SATMAYA HAZIRLANIYOR

Eklenme : 10.01.2021 - 9:22

HA GAYRET ELON AZ KALDI..DÜNYANIN EN ZENGİNİ, MARS’IN KOLONİLEŞTİRİLMESİ İÇİN TÜM MÜLKLERİNİ SATMAYA HAZIRLANIYOR

Dünyanın en zengin kişisi unvanını elde eden SpaceX ve Tesla kurucusu Elon Musk’ın Mars’ın kolonileştirilmesi için sahip olduğu tüm mülkleri satmaya niyetli olduğu bildirildi.

Business Insider sitesinin haberine göre Musk, Mars’ta özerk bir şehir inşa etme niyetinin ciddiyetini göstermek için sahip olduğu tüm mülkleri satma niyetinde olduğunu beyan etti.

Musk, “Finansal açıdan, şirketlerin hisseleri dışında üzerimde nerdeyse değerli hiçbir şey kalmayacak” dedi ve devam etti:

“İş yerinde sıkı çalışma olduğunda fabrikada ya da ofiste uyumam daha iyi olacak. Tabii ki çocuklar olacaksa bir konuta ihtiyaç olacak, fakat onu kiralayabilirim ya da başka bir yolunu bulabilirim.”

Sputnik’te yer alan habere göre ABD’li işadamı, “İnsanlığın uzay medeniyeti ve gezegenler arası bir tür olmasının önemli olduğuna inanıyorum. Ve Mars’ta bir şehir inşa etmek için çok fazla kaynak gerekecek” ifadelerini kullandı.

Musk’ın geçen yıl bazı değerli mülklerini sattığı belirtilmişti. ABD’li girişimci, mülklerini satarak Mars’ta özerk bir şehir inşa etme niyetinin ciddiyetini ortaya koymuş olacak.

Musk, geçen ay önümüzdeki 6 yıl içinde Mars’a insan göndermenin gerçek olduğunu düşündüğünü ifade etmişti.

Daha önce Musk’ın, 185 milyar doları aşan servetiyle bu unvanı 2017’den beri elinde tutan Amazon’un kurucusu Jeff Bezos’u geride bırakarak dünyanın en zengin kişisi unvanını elde ettiği bildirilmişti.

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları